Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Gmach po „Drzewnej” dla OKE czeka na pieniądze z MEN

Główne zdjęcie
Gmach po Drzewnej

Jeżeli w tym roku Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży nie otrzyma z Ministerstwa Edukacji Narodowej 900 tysięcy złotych na trzeci etap remontu zabytkowego gmachu bo „Drzewnej” przy al. Legionów, to OKE nie będzie mogła przeprowadzić się do remontowanego budynku. - Wszystko zależy od tego, ile środków pozyskamy z MEN – przyznaje Jolanta Gołaszewska dyrektor OKE. - Jak widać już z zewnątrz, właśnie montujemy ładne drewniane okna, zakupione w ubiegłym roku, ale priorytetem są prace wewnątrz budynku, które wrą na całego!

OKE przejęła w trwały zarząd budynek po „Drzewnej” w kwietniu 2010 r.. Remont rozpoczął się już nastepnym roku. W 2011 r. zakończone zostały prace budowlane na parterze oraz wymieniono w gmachu instalacje: elektryczną, centralnego ogrzewania, wodną i kanalizacyjną oraz zakupiono okna. Prace te łącznie z przygotowaniem projektu kosztowały 890 tys. zł.
- Aktualnie prowadzimy zgodnie z planem roboty budowlane na pierwszym i drugim piętrze, gdzie istotne jest zwłaszcza odciążenie stropu z polepy – wylicza dyrektor Jolanta Gołaszewska. - Zakres robót jest bardzo rozległy. Trwają prace murarskie, ciesielskie, montaż stropów podwieszanych, instalowania ścianek działowych i wylewanie betonu pod posadzki. Jednocześnie z kładzeniem tynków wewnętrznych prowadzone są roboty wykończeniowe w całym budynku: malowanie ścian, wstawianie drzwi wewnętrznych i kładzenie glazury w sanitariatach. Planujemy ten drugi etap prac, które będą kosztować 848 tysięcy złotych, zakończyć do końca września. 
Remont jest możliwy m.in. dzięki dofinansowaniu przez samorząd miasta. W ubiegłym roku była to kwota 45 tys. zł, a w tym roku 150 tys. zł. 

Etap trzeci remontu ma obejmować: położenie instalacji niskoprądowej i systemu sygnalizacji pożarowej, zamontowanie wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w pomieszczeniach serwera i centrum komputerowego, położenie posadzek wyposażenie sanitariatów. To właśnie na te prace dyrektor OKE ma nadzieję otrzymać brakujące 900 tys. zł z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży jest jedną z ośmiu w Polsce, zatrudnia około 70 osób i działa na terenie dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. OKE przygotowuje i przeprowadza sprawdziany wiedzy szóstoklasistów, egzaminy gimnazjalne, maturalne, zawodowe i eksternistyczne.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę