Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Strażnik graniczny wzywał do nienawiści wobec uchodźców

Funkcjonariusz Straży Granicznej jest podejrzanym o nawoływanie do nienawiści wobec czeczeńskich uchodźców oraz ich znieważanie na tle rasowym. Zarzuty 33-letniemu Tomaszowi D., mieszkańcowi Białegostoku postawili prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Łomży, którzy wyjaśniali sprawę opublikowanych przed ponad rokiem na forum portalu 4lomza.pl wpisów zniesławiających Czeczenów. W trakcie śledztwa okazało się, że ten sam mężczyzna jest autorem podobnej treści wpisów jeszcze z 2009 roku.

Jaka podaje Gazeta Współczesna Tomasz D. jesienią 2009 r. inicjował internetowe dyskusje na temat uchodźców, po czym sam lżył wielokrotnie Czeczenów  określając ich np. jako „kaukaskich leniuchów”czy też „agresywnych pasożytów, którzy czują się bezkarnie”. Miał też stwierdzać, że muzułmanie „zabijają w imię religii” oraz „kamieniują innych dla rozrywki”.
Podczas przesłuchania w prokuraturze Tomasza D. najpierw tłumaczył, że chciał jedynie wyrazić swoje poglądy i opinie, a później jednak zawnioskował o przesłuchanie ojca, który próbował wziąć jego winę na siebie. Według Współczesnej w ten sposób funkcjonariusz Straży Granicznej chciał uchronić się przed zwolnieniem ze służby, które, obok sądowej kary grozi mu w związku z zarzutami łomżyńskich śledczych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę