Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pierwszy sezon Ligi za nami

Główne zdjęcie
Na zdjęciu od lewej: Piotr Klewicki, Krzysztof Chełstowski, Marek Szymański, Jarosław Florczyk, Zbigniew Zaremba, Tadeusz Cieśluk, Jacek Dobrzański, Mateusz Korytkowski, Janusz Zalewski, Karol Zaczek, Krzysztof Bułkowski, Józef Borowski, Wojciech Lisek, Ewa Grygo (z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu w UM, Krzysztof Kozicki (wicestarosta), Zbigniew Lipski (prezes SM Perspektywa), Lech Malinowski.

Zwycięstwem Krzysztofa Bułkowskiego zakończyła się pierwsza edycja Łomżyńskiej Ligi Tenisowej LZS, która od kwietnia do lipca odbywała się na kortach łomżyńskiego Skate Parku. Do udziału w zawodach, których organizatorami byli sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS w Łomży Lech Malinowski oraz dziennikarz sportowy i miłośnik tenisa, Krzysztof Chełstowski, zgłosiło się w sumie szesnastu tenisistów-amatorów w wieku od 17 do ponad 60 lat. Do końca dotrwało jednak tylko piętnastu, gdyż już w trzeciej kolejce z powodu kontuzji musiał wycofać się trener LKS-u Narew, Jan Kotowski.

Po rozegraniu łącznie 105 meczów najlepszy okazał się Krzysztof Bułkowski, który wygrał wszystkie 14 pojedynków - Nie było łatwo wygrać, ale udało się - ocenia zawodnik - Poziom całej Ligi był wyrównany, ale kilka osób, które często wyjeżdżają na turnieje i tam zbierają doświadczenie, potrafiło je wykorzystać i znalazło się w czołówce. 
Tuż za Bułkowskim uplasował się białostoczanin, Wojciech Lisek, który od dłuższego czasu mieszka i pracuje w Łomży.
- Fajnie, że te rozgrywki się odbyły. Była w nich możliwość zagrania z zawodnikami o bardzo różnych stylach, przez co zdobyło się nowe doświadczenie - podkreśla Lisek - Mimo, że zająłem drugie miejsce i często wygrywałem wysoko, to jednak w każdy mecz musiałem włożyć sporo wysiłku, żeby odnieść zwycięstwo.
Na najniższym stopniu podium zawody ukończył doświadczony Janusz Zalewski, ojciec najwyżej sklasyfikowanego w historii łomżanina w rankingu seniorów Polskiego Związku Tenisa, Sebastiana.
Podczas oficjalnego zakończenia najlepszych sześciu tenisistów Ligi uhonorowanych zostało pucharami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Łomży, Starostę Łomżyńskiego oraz prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa, a pozostali otrzymali pamiątkowe statuetki.
- Patrząc z perspektywy czasu uważam, że dobrze zrobiliśmy organizując te rozgrywki. Łomżyniacy mieli możliwość rywalizować w większym gronie i co ważne, mogli rozgrywać mecze w dogodnym dla siebie czasie. A to dla pracujących bądź uczących się osób była bardzo ważna kwestia - mówi Malinowski. Według organizatorów zawody spełniły jeszcze jedną istotną rolę, jaką jest integracja środowiska tenisowego w Łomży - Liga już się skończyła, a na kortach Skate Parku cały czas trenują i rywalizują ze sobą jej uczestnicy. To cieszy, bo wcześniej te osoby nie znały się, nie mówiąc już o wspólnym graniu - podkreśla Chełstowski - Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować drugą edycję Ligi i zgłosi się do niej jeszcze więcej pasjonatów tego pięknego sportu. A tych w naszym mieście na pewno nie brakuje.

Zanim jednak dojdzie do skutku drugi sezon Ligi, na kortach Skate Parku odbędą się dwa otwarte turnieje weekendowe - singlowy i deblowy. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w dniach 28-29 lipca w dwóch kategoriach wiekowych - do i powyżej 40 lat. Zapisy, jak zwykle, przyjmowane będą pierwszego dnia imprezy, w sobotę, do godz. 9.00. Data rozegrania turnieju par deblowych jeszcze nie jest znana, ale prawdopodobnie odbędzie się on w drugiej połowie sierpnia.

Końcowa klasyfikacja I edycji Łomżyńskiej Ligi Tenisowej:
1. Krzysztof Bułkowski
2. Wojciech Lisek
3. Janusz Zalewski
4. Krzysztof Chełstowski
5. Zbigniew Zaremba
6. Tadeusz Cieśluk
7. Józef Borowski
8. Mateusz Korytkowski
9. Jacek Dobrzański
10. Karol Zaczek
11. Jarosław Florczyk
12. Marek Szymański
13. Piotr Klewicki
14. Dariusz Rutkowski
15. Sebastian Miernik

is

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę