Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Pieniądze na obwodnice Stawisk i Szczuczyna

Niemal 70 mln zł przekaże Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości białostockiego oddziałowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę obwodnic Stawiska i Szczuzczyna. Pieniądze to obiecana wcześniej dotacja unijna w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W piątek podpisano porozumienia w sprawie dofinansowania realizacji obu obwodnic.

Jak podała PARP budowa ok. 6,5 km obwodnicy Stawiski ma wartość 167 mln 558 tys 200 zł, w tym dofinansowanie 34 mln 211 tys 856 zł, a budowa ok. 8 km obwodnicy Szczuczyna 178 mln 465 tys 400 zł, w tym dofinansowanie 35 mln 412 tys 272 zł.
Obie obwodnice zlokalizowane są w ciągu drogi krajowej nr 61 na odcinku Łomża – Augustów i mają być pierwszymi w regionie odcinkami wyznaczonej przed blisko trzema laty drogi ekspresowej nr S61 stanowiącej część międzynarodowej trasy Via-Baltica (Warszawa-Helsinki).
Póki co jednak mają zostać zrealizowane tylko tzw. 1 etapy budowy obu obwodnic. Powstaną drogi klasy GP o przekroju jednojezdniowym i dwóch pasach ruchu (1x2) z rozszerzeniami w rejonach węzłów do przekroju 2x2. 

Na razie nie wiadomo kiedy rozpocznie się budowa Obwodnic Szczuczyna i Stawisk. GDDKiA informuje, że dokumentacja przetargowa jest kontraoktawa przez Urząd Zamówień Publicznych i dopiero po tej kontroli będzie możliwe podpisanie umowy z wybranymi w przetargach wykonawcami. Obwodnicę Stawisk ma zbudować, za niemal równe 100 mln zł netto, Budimeks, a Szczuczyna - za niespełna 125 mln zł - hiszpańska firma FCC Construccion S.A.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę