Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

SLD w obronie ogródków działkowych... także w Łomży

Śladem kierownictwa SLD także łomżyńskie struktury partyjne stają w obronie ogródków działkowych. Dziś w Ogrodach Działkowych „Aster” w Zawadach Zenon Żyjewski, szef łomżyńskiego SLD, zorganizował konferencję prasową, podczas której zapewniał, że „SLD jest i będzie gwarantem funkcjonowania ogródków działkowych”. W Łomży jest ponad 1500 działkowców, którzy w sumie w siedmiu ogrodach w mieście i w Piątnicy uprawiają około 80 ha gruntu. - To są hektary terenów zielonych, nasze płuca na które podatnicy nie wydają nawet złotówki – mówił obecny na konferencji Stanisław Sienicki, prezes Ogrodów „Jakuba Wagi” i wiceprezes podlaskiego oddziału Związku Działkowców Polskich, wskazując, że na tworzony od ponad ćwierć wieku w Łomży, za publiczne pieniądze, Park Jana Pawła II parkiem jest tylko z nazwy.

Ofensywa lewicy ma związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niekonstytucyjność wielu zapisów ustawy o ogródkach działkowych. Działacze lewicy i działacze PZD podkreślają, że jeśli po 18 miesiącach wejdzie w życie wyrok TK, to tym samym nie będzie żadnej ochrony nad działkowcami. W specjalnym oświadczeniu SLD czytamy, że „od 25 lat piękna idea jest nieustannie atakowana przez środowiska prawicowe” i „grupy biznesowe szukające swoich korzyści w likwidacji ogrodów działkowych”, „a obecnie pod pozorem zachowania zgodności z Konstytucją po raz kolejny podjęto działania wymierzone w podstawowe prawa konstytucyjne milionowej rzeszy obywateli”. 
SLD zapowiada, że do końca roku chce przygotować i złożyć w Sejmie obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych. 

Jak mówił  Stanisław Sienicki ogrody działkowe w Łomży tworzono w połowie lat 70-tych i na początku lat 80-tych XX wieku. Dziś zdecydowana większość działkowców to emeryci. 
- 60% działkowców to ludzie, którzy mają swoje działki po 30 lat – podkreślał Sienicki.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę