Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Świadkowie Jehowy na stadionie w Łomży

Trzydniowy kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Strzeż swego serca” rozpoczął się na stadionie miejskim w Łomży. W spotkaniu uczestniczy ponad 3 000 wyznawców z 45 zborów z województwa podlaskiego i z części województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Świadkowie Jehowy zajęli prawie wszystkie miejsca na trybunie krytej i otwartej, aby słuchać przemówień nadzorców i starszych, śpiewać pieśni i rozważać Słowo Boże. W sobotę mają być ochrzczeni nowi wyznawcy.

- Uczestnicy zgromadzenia Świadków Jehowy pochodzą, m.in., z Łomży, Ełku, Zambrowa, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Białegostoku, Suwałk i Pisza – informuje Robert Skorupa, rzecznik prasowy kongresu. - W programie omówimy wersety biblijne o tym, jak dzięki strzeżeniu symbolicznego serca można prowadzić lepsze życie i zyskać widoki na  przyszłość. Pisarze Biblii wspominają o sercu blisko tysiąc razy, niemal zawsze w sensie symbolicznym, dlatego wierzymy, że trzeba rozumieć, co wyobraża serce, ponieważ w myśl Księgi Przysłów (4 : 23) mamy go strzec.
Każdy z dni kongresu zaczyna się po godz. 9 rano i trwa z przerwą na obiad ponad siedem godzin. W piątek Świadkowie rozważali myśl przewodnią „Jehowa widzi, jakie jest serce” z Księgi 1 Samuela (16 : 7). Tor myślom nadało przemówienie kluczowe „Pozwalaj Słowu Bożemu ujawniać zamiary twego serca”, które wygłosił nadzorca podróżujący Mariusz Serwiński z Białegostoku.
- To przemówienie oparłem na fragmentach z Listu do Hebrajczyków (4 : 12) i Listu Jakuba (1 : 22-25) – wyjaśnia Mariusz Serwiński. - Wszyscy wiemy, czym jest serce literalne, które pompuje stale krew, ale serce symboliczne ma o wiele więcej znaczeń: jestestwo, wewnętrzna osoba, myśli, uczucia, pobudki... Dziś moi słuchacze dowiedzieli się, jak ważne są cztery czynności, aby Słowo Boże ujawniło zamiary naszych serc. Potrzeba nam regularnego czytania Biblii, rozmyślania nad poznanymi fragmentami, dostrzegania związku lektury ze swoim życiem i wprowadzania w czyn.
- Wstęp na zgromadzenie jest wolny, nie przeprowadzamy żadnych zbiórek pieniędzy, ale każdy może wrzucić dobrowolny datek do oznakowanych skrzynek albo wpłacić kartą bankomatową – dodaje rzecznik kongresu Robert Skorupa. - Przygotowanie i nagłośnienie obiektu to spore koszty.
Podobnie jak rok temu, wynajęcie stadionu miejskiego kosztuje Świadków Jehowy 50 tys. zł i jest to z perspektywy budżetu nowoczesnego obiektu najintratniejsze przedsięwzięcie w skali całego roku.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę