Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Niebezpieczne żniwa

W ubiegłym roku w województwie podlaskim podczas żniw odnotowano 30 wypadków. Dwie osoby zginęły, kilkanaście wskutek odniesionych obrażeń zostało inwalidami, a wśród poszkodowanych było troje dzieci. Przed tegorocznymi żniwami do rolników o ostrożność zaapelował Okręgowy Inspektor Pracy w Białymstoku. Zaleca przegląd stanu maszyn rolniczych, ale też zapewnienie opieki dzieciom, by nie przebywały podczas żniw na polach. - Każdy rolnik, obojętnie jaki będzie plon, powinien zadbać o to, aby żniwa przebiegły bezpiecznie dla niego i członków jego rodziny - napisał Marek Aleksiejuk Okręgowy Inspektor Pracy w Białymstoku.

- Przyczyną największej liczby wypadków było przewożenie pasażerów w miejscach niebezpiecznych, takich jak: przyczepy załadowane i puste, błotniki, stopnie wejściowe czy belki maszynowe ciągników, dyszle przyczep i pomosty kombajnów - poinformował Aleksiejuk.
Do wielu urazów palców czy całych rąk doszło także w trakcie usuwania awarii sprzętu rolniczego, zwłaszcza podczas pracy pras rolujących. Inspektor przypomina również o zakazie pracy pod wpływem alkoholu czy o konieczności osłaniania głów osób pracujących na słońcu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę