Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: www.radionadzieja.pl

Marzenia o orle w koronie

“Marzenia o orle w koronie. Nauczyciele i młodzież Polski północno-wschodniej wobec władzy w latach 1980-1986” - to tytuł książki Jarosława Schabieńskiego i Krzysztofa Sychowicza. Jej promocja odbędzie się dziś w Centrum Katolickim w Łomży. Treść książki tworzy opis szykan i represji wobec nauczycieli oraz młodzieży, podejmowanych przez administrację oświatową , partyjną, prokuraturę i sądownictwo powszechne, MO i SB oraz aparat wojskowy.

Opracowanie ma charakter regionalny i faktograficzny, przynosi pokaźną ilość informacji szczegółowych, odnoszących się do środowiska oświatowego na tym obszarze, tworzących istotną treść pracy i stanowiących o jej wartości. Jest to pierwsza tego typu publikacja opisująca losy i postawy młodzieży oraz nauczycieli na tym terenie.
Promocja książki odbędzie się w Centrum Katolickim jutro o godz. 14-00.
Gościem będzie współautor książki dr Krzysztof Sychowicz - pracownik białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę