Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mistrz i wicemistrz Polski Masters

Główne zdjęcie
Paweł Grygo na najwyższym podium po biegu na 5000 metrów

Paweł Grygo z LŁKS Prefbet Śniadowo – Łomża został mistrzem i wicemistrzem Polski weteranów w biegu na 5000 i 10000 metrów. Tytuły zdobył podczas rozgrywanych ww Białymstoku XXII Mistrzostwa Polski w kategorii Masters i I Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce. W zawodach udział wzięło 251 zawodników w tym 20 lekarzy.

Jak relacjoinuje Jacek Dłużniewski z Klubu Sportowego „ŁOMŻANIE” pierwszego dnia zawodów w biegu na dystansie 10.000 m. w kat. M35 zwyciężył Robert Celiński /czas: 33 minuty 31 sekund/ z Warszawy (Mistrz Świata w biegu przełajowym, także na dystansie 10.000 m. oraz srebrny medalista w biegu na 5000 m. w kat. M35 (Sacramento USA 2011). Wicemistrzem Polski został Paweł Grygo (LŁKS Prefbet Śniadowo - Łomża) 34:41. Najmocniejszym przeciwnikiem dla sportowców była tym razem niesprzyjająca pogoda (parno i duszno), uzyskane czasy nie były więc wyśrubowane. Mimo to wynik uzyskany przez Celińskiego jest piątym czasem w historii MP, a czas Grygo - siódmym.
Następnego dnia w biegu na 5000 m sytuacja się odwróciła. Grygo przybiegł tym razem jako pierwszy, a Celiński musiał zadowolić się srebrnym medalem, choć przez większą część dystansu prowadził, to lepszym finiszem popisał się łomżyniak.

Łomża może pochwalić się posiadaniem już kilkukrotnych Mistrzów Polski Masters.
Pamiętamy iż w marcu podczas sezonu halowego, w Mistrzostwach Polski organizowanych w Spale, srebrne medale na dystansie 3000 m. wywalczyli: Paweł Grygo oraz Dariusz Szymański. 
Kolejne szanse medalowe naszych reprezentantów już w połowie sierpnia, tym razem wyższej rangi bo o zasięgu Europejskim. XVIII Mistrzostwa Europy w kategorii Masters odbędą się w trzech państwach Zittau (Niemcy), Hradec (Czechy) i Zgorzelec (Polska).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę