Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Senatorską wyremontują do końca wakacji...

- Jestem głęboko przekonany, że do końca wakacji uda się zakończyć remont fragmentu ulicy Senatorskiej – mówi prezydent Mieczysław Czerniawski. Wczoraj prezydent Łomży podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z dotychczasowym wykonawcą, który 28 czerwca opuścił plac budowy, a dziś poinformował, że ze względu na pilność dokończenia zadania, w celu wyłonienia nowego wykonawcy, nie będzie stosowany cały proces przetargowy, a ratusz podejmie negocjacje z czterema innymi firmami, które stawały do tego przetargu. Z informacji przekazywanych przez urzędników ratusza wynika, że zambrowska firma, która wykonywała remont Senatorskiej, popadła w kłopoty finansowe. - Do urzędu dotarły trzy nakazy komornicze i informacja z Urzędu Skarbowego, że firma przestała płacić podatki – mówił Marek Raszczyk naczelnik Wydziału Inwestycji.

Niemniej jak zapewniał prezydent i naczelnik informacje te do ratusza dodarły już w trakcie realizacji inwestycji i „nie można było nic zrobić”.
- W maju prace przebiegały bez problemów. Dopiero w czerwcu się one zaczęły – mówił naczelnik Raszczyk, który szacował też, że prace, które zostały do wykonania na tym zadaniu powinny zająć nowemu wykonawcy około miesiąca.
Wcześniej prezydent Mieczysław Czerniawski informował, że wyłonienie nowego wykonawcy, jeśli na propozycje ratusza pozytywnie odpowiedzą te firmy, które zgłosiły swoje oferty w przetargu, powinno zająć maksymalnie dwa tygodnie. Prezydent Czerniawski poinformował też, że zambrowskiej firmie dotychczas wypłacono 115 tys zł tytułem wynagrodzenia za wykonane wcześniej prace. I że zamierza,w związku z opuszczeniem placu budowy, naliczyć jej maksymalną przewidzianą w umowie karę czyli nieco ponad 48 tys zł. 
- Wartość robót, które firma wykonała i dotychczas nie zostały rozliczone wystarczy na zabezpieczenie kary umownej – mówił prezydent.

Dziś na polecenie ratusza miejskie MPGKiM zabezpiecza teren budowy tak aby mieszkańcy nie ucierpieli w związku z pozostawionymi głębokimi wykopami, inspektorzy urzędu dokonują inwentaryzacji prac wykonanych na Senatorskiej. Przypomnijmy remont 250-metrowego fragmentu ulicy Senatorskiej zaczął się w kwietniu i miał zakończyć się w połowie lipca.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę