Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rozkopali Senatorską... i tak zostawili

- Firma która zajmowała się remontem ulicy Senatorskiej w czwartek w zeszłym tygodniu spakowała cały sprzęt i do tej pory nikt z brygady się nie pojawił – alarmują mieszkańcy okolicznych domów. Remont zaczął się w połowie kwietnia i miał zakończyć się w połowie lipca, ale póki co, końca prac nie widać. Mieszkańcy są zmęczeni brakiem dojazdu do posesji... nie wspominając już o ewentualnym dojeździe służb ratowniczych. Ratusz przyznaje – wykonawca tej inwestycji upuścił plac budowy. Czy wróci? i kiedy? nie wiadomo. W związku z tym nie wiadomo też kiedy mieszkańcy Senatorskiej będą mogli dojechać do swoich domów.

Ciągnący się już od niemal trzech miesięcy remont Senatorskiej dotyczy zaledwie odcinka o długości około 250 metrów - od Placu Zielonego do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta do połowy lipca miano przebudować znajdujące się tu sieci wodociągowe i zbudować nową kanalizację deszczową, ale ulica miała także zyskać nową nawierzchnię, nowe chodniki i zjazdy na posesje. Tyle tylko, że dotychczas zrobiono niewiele.
- Według wstępnej oceny wykonane zostało ok. 67% kanalizacji deszczowej, ok. 60 % korytowania, drenaż i rozpoczęcie prac związanych z ustawianiem krawężnika – podaje Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta.
Sobocińska potwierdza, że wykonawca ul. Senatorskiej opuścił budowę w czwartek 28 czerwca 2012r. Zapewnia jednak, że już następnego dnia miasto zwróciło się z pismem wzywającym go do pilnego wznowienia robót.
- Zgodnie z umową, jeżeli wykonawca z przyczyn leżących po jego stronie przerwie prace i przerwa ta trwa dłużej niż 10 dni, Miasto odstąpi od umowy i naliczy wykonawcy karę – podaje Sobocińska dodając, że termin ten upływa w poniedziałek. - Jeżeli wykonawca nie wznowi budowy ul. Senatorskiej, miasto zinwentaryzuje to, co już zostało wykonane, zabezpieczy teren i rozpocznie procedurę wyłonienia nowego wykonawcy. 
Dla mieszkańców oznacza to kolejne tygodnie, jeśli nie miesiące w sytuacji takiej jak dziś. 

Remont Senatorskiej (nie)prowadzi zambrowski wykonawca - Zakład Budowlano-Drogowy „SJ” Szymański-Jarząbek s.j. Wygrał miejski przetarg oferując najniższą cenę spośród 5 oferentów - 482 714,10 zł brutto. 
- Firma spełniła wszystkie warunki zamówienia, przedstawiła zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami podatków w Urzędzie Skarbowym, zaświadczenie o niezaleganiu składek ZUS, nie posiadała wpisów w KRS, spełniła wymóg przedstawienia ubezpieczenia w zakresie prowadzonej działalności – zapewnia Sobocińska. 

Dodajmy, że zgodnie z umową, prace na Senatorskiej powinny zakończyć się do 16 lipca 2012r.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę