Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Rowerami „Na krańcach Mazowsza”

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Nawet ponad pół tysiąca kolarzy z Polski i zagranicy będzie ścigało się w czwartym Maratonie Kresowym w Łomży. W najbliższą niedzielę zmierzą się z niemalże 70 km trasą zaczynającą i kończącą się w Łomży, ale prowadzącą przede wszystkim przez Las Giełczyński i Czerwony Bór. Tam na kolarzy czekają niespodzianki w postaci stromych techniczne podjazdów – najdłuższy ma ok. 1,5 km i ok. 80 metrów przewyższenia, zjazdy o różnym stopniu trudności, szybkie odcinki szutrowe, ale i głębokie i szerokie kałuże. Wśród zapisany do udziału zawodników jest m.in. zwycięzca ubiegłorocznego maratonu Domas Manikas z Litwy, który wówczas całą trasę pokonał w 2 godziny 13 minut i 12 sekund.

„Przyroda i ukształtowanie terenu wokół Łomży stwarzają niepowtarzalne warunki do uprawiania sportów i rekreacji związanych z rowerem. Fani rowerów górskich z całego kraju chętnie przyjadą to na wyścigi, a miłośnicy rekreacji znajdą urozmaicone trasy odpowiadające różnym zainteresowaniom. Wystarczy tylko trochę dobrej promocji i sprawnych organizatorów” - mówił kilka lat temu  Tomasz Perkowski inicjator i główny „sprawca” maratonów w Łomży. 
I nie mylił się z roku na rok na maraton kresowy do Łomży przyjeżdża coraz więcej zawodników. Na tegorocznej liście startowej jest już pół tysiąca kolarzy. Tradycyjnie w Łomży zostaną rozegrane dwa maratony. Ten duży dla zawodowców i „półmaraton” gdzie do pokonania będzie 25 km. Oczywiście będzie można się jeszcze zapisać bezpośrednio przed startem 8 lipca w godz. 9-10:45. Start i meta, tak jak przed rokiem zlokalizowana będzie  na ulicy Sybiraków. Organizatorzy zapewniają, że każdy kto zmierzy się z trasą maratonu i ukończy zawody będzie zasługiwał na szacunek.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę