Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Pomoc po burzy...

Niespełna 50 tys. zł. przekazał Wojewoda Podlaski trzem gminom, w których domy zniszczyła niedzielna nawałnica. Trafią do właścicieli dziesięciu budynków w gminie Rutki, Zambrów i Śniadowo. Najwięcej – ponad 27 tys zł otrzyma ta ostatnia gmina. Niestety to tylko kropla w morzu potrzeb. Straty w budynkach mieszkalnych w tej gminie oszacowano na ponad 145 tys zł. Tylko w jednym domu, w którym wichura zerwała cały dach, wyniosły one ponad 50 tys zł.

- W przypadku  uszkodzeń domów mieszkalnych ich właściciele mogą liczyć na jednorazową pomoc do 6 tys. zł – podaje Joanna Gaweł rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. - Procedura uzyskania pomocy wygląda tak, że po zgłoszeniu szkody przez gospodarza,  gmina przeprowadza wywiad środowiskowy, szacuje straty i występuje do wojewody o przyznanie pomocy.  Z przesłanych i zrealizowanych już wniosków z gminy Rutki, Śniadowo i Zambrów wynika, że  wichura zerwała  pokrycia dachowe, uszkodziła więźby, krokwie, rynny, kominy, zostały uszkodzone szczyty budynków.

Wojewoda Podlaski na wnioski wójtów gmin powołał już trzy komisje szacujące straty w rolnictwie i budynkach inwentarskich. Pracują w czterech gminach: Rutki, Śniadowo, Zambrów i Dąbrowa Białostocka. Po oszacowaniu szkód przez komisje Wojewoda Podlaski wystąpi do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o dofinansowanie do oprocentowania kredytów.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę