Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyńscy policjanci dopadli oszusta na Śląsku

Pod koniec ubiegłego roku oszukał jednego z mieszkańców Łomży na blisko 30 tys zł. Zawarł ze swoją ofiarą umowę sprzedaży metalowych żebrowanych prętów, a gdy dostał pieniądze, zniknął nie wydając kupującemu towaru. Policjanci z Łomży zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z białostockimi i wrocławskimi funkcjonariuszami oszusta zatrzymali w sobotę pod Wrocławiem. 41-latek został przewieziony do Łomży, gdzie usłyszał zarzut, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Przy okazji wyszło na jaw, że mężczyzna jest podejrzewany także o szereg podobnych oszustw, do których dochodziło na terenie całego kraju, a poszkodowani już straty szacują na około pół miliona złotych.

Jak podaje st. sierż. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży w wyniku żmudnej i intensywnej pracy funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ustalili i wspólnie policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i przy udziale mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali w minioną sobotę na terenie Milicza mężczyznę podejrzewanego o liczne oszustwa związane ze sprzedażą stali budowlanej. Poza łomżyńska policją, w związku oszukaniem jednego z łomżan, 41-latek poszukiwany był przez kilka prokuratur oraz kilkanaście jednostek policji. Podczas przeszukania mieszkania i samochodu mężczyzny policjanci zabezpieczyli między innymi pieniądze w kwocie blisko 80 tysięcy złotych, laptopy oraz telefony komórkowe. Teraz funkcjonariusze sprawdzą, czy przedmioty te były wykorzystywane w przestępczym procederze. 

Jak wynika z ustaleń mundurowych, tylko w okresie od czerwca ubiegłego roku do stycznia tego roku, 41-latek uzyskał od poszkodowanych, których na terenie całego kraju może być nawet kilkuset, w sumie około 500 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę