Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Liczą straty po nawałnicy...

44 gospodarstwa z 12 wsi w gminie Śniadowo ucierpiały w niedzielnej nawałnicy. Silny wiatr zniszczył lub uszkodził w sumie ponad 60 budynków. W tej grupie jest kilka domów mieszkalnych, a trzech z nich zerwało dachy. Do tego dochodzą jeszcze z niszczone uprawy i połamane dziesiątki drzew. Prawdopodobnie dziś po południu lub jutro rano wójt Rafał Pstrągowski wystąpi do wojewody podlaskiego o powołanie komisji do szacowania szkód w rolnictwie. Rolnicy, których gospodarstwa rolne ucierpiały podczas niedzielnej nawałnicy, już mogą składać w Urzędzie Gminy Śniadowo wnioski o oszacowanie szkód.

Jak podaje Bożena Szostak sekretarz gminy, straty materialne ciągle są szacowane. Na pewno będą wysokie. W niektórych wypadkach huragan, który w niedzielne popołudnie przeszedł nad południowymi rejonami gminy zniszczył dorobek życia mieszkańców. Sekretarz gminy zapowiada, że komisja, którą formalnie musi powołać wojewoda, niezwłocznie przystąpi do szacowania strat jakie rolnicy ponieśli w budynkach inwentarskich czy uprawach. 
Straty spowodowane w budynkach mieszkalnych tym szacowaniem nie będą obejmowane, ale gmina zapowiada uruchomienie zasiłków celowych z pomocy społecznej.

zobacz: Fotogaleria - Nawałnica pod Śniadowem

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę