Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jesień „walczyła” w Helsinkach

Główne zdjęcie
Anna Jesień wraz z mężem Pawłem - trenerem kadry Polski 4x400 kobiet

Anna Jesień reprezentująca LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża podczas Mistrzostw Europy, które rozegrano w stolicy Finlandii - Helsinkach wywalczyła wraz ze sztafetą 4x400metrów ósmą lokatę. Określenie „wywalczyła” bardzo pasuje szczególnie do biegu eliminacyjnego w którym to reprezentantka Łomży odebrała pałeczkę na szóstym miejscu i na ostatnich metrach awansowała na piątą lokatę. Jak się okazało na mecie biegnące w drugim biegu Polki uzyskały identyczny czas jak ich rywalki z pierwszej serii – Białorusinki (3:31.50) i o awansie do finału decydowały tysięczne części sekundy! Po kilkunastu minutach przeglądania zapisu foto finiszu przez sędziów okazało się, że to Polki są lepsze o te kilkanaście milimetrów.

- W tym przypadku nie tyle ważne jest miejsce, co czas sztafety, gdyż zawodniczki sztafety 4x400 walczą o awans na Igrzyska Olimpijskie, a do rankingu liczy się suma dwóch najlepszych czasów uzyskanych w ciągu minionego i obecnego sezonu – podkreśla Andrzej Korytkowski prezes klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Dzięki poprawionemu czasowi w finale (3:30.17) polskie sprinterki na 99% znajdą się w czołowej 16., która będzie walczyć na IO w Londynie. Ostateczny ranking będzie znany 3 lipca.
Korytkowski zauważa, że Anna Jesień ma już olimpijską kwalifikację indywidualnie (400pł).
- Cieszę się, że nie pojechała do Helsinek „na kibica”, a bardzo  pomogła koleżankom,  bo zarówno w eliminacjach jak i finale uzyskała najlepszy czas z całej sztafety - zauważa.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę