Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Muzyczny finał w wakacyjnym nastroju

Uroczystym koncertem zakończyło rok szkolny Łomżyńskie Towarzystwo Muzyczne. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Łomży. Niektórzy z nich uczą się grać dopiero od kilku miesięcy, pozostali imponują już niezłymi umiejętnościami i opanowaniem instrumentów. Wszyscy mają jednak jedną, wspólną cechę: lubią grać i czas spędzany na zajęciach w ognisku muzycznym nie jest dla nich czasem straconym.

Podczas koncertu w sobotnie przedpołudnie można było usłyszeć utwory różnych rodzajów i kompozytorów. Obok italo disco Gazebo, był walc Szostakowicza  czy „Jesień” z  „Czterech pór roku” Vivaldiego.
Młodzi artyści zaprezentowali się solo i w duetach. Był też kwartet i kwintet smyczkowy. Razem ze swymi podopiecznymi zagrali też  Jan Zugaj,  Mirosław Żelazny i Artur Głębocki.
Po wręczeniu nagród i świadectw nadeszła pora na finał koncertu. Radosną piosenkę „Lato czeka”, odśpiewał zgodny chór uczestników koncertu i publiczności – w końcu wszystkim należy się letni wypoczynek, nawet tym, którzy nie mają już wakacji! 
–Ten rok był dla nas udany – ocenia prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Muzycznego, Artur Głębocki. – Mieliśmy jego dwa aspekty, szczególnie w kontekście administracyjnych spraw. Było ciężko, mieliśmy pewne trudności związane z lokalem, który obecnie zajmujemy. Była groźba przenosin, ale mamy zapewnienie prezydenta Czerniawskiego, że mamy jeszcze rok spokojnego działania w tym samym miejscu. Są też prognozy, że być może zostaniemy w siedzibie na Polowej na stałe. Pod względem muzycznym idzie ku lepszemu, dzieci są zadowolone, rodzice również. Chcielibyśmy powiększyć zakres naszej działalności w Łomży, szczególnie jeśli chodzi o instrumenty dęte. Społeczne Ognisko Muzyczne prowadzi ciągły nabór – serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Pewne rygory trzeba zachować i u nas, bo ćwiczyć trzeba, mamy też przesłuchania, ale generalnie chodzi o to, by dzieci uczyły się grać w miłej atmosferze i rozwijały w sobie ducha muzyki.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę