Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Magisterki nagrodzone

Spośród dwunastu prac magisterskich i dyplomowych o tematyce łomżyńskiej, jakie wpłynęły na konkurs Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, jury pierwszą nagrodą i 1000 zł zaszczyciło nauczycielkę Elżbietę Burakowską za magisterium nt. „Działalność kulturalno-edukacyjna TPZŁ w Olsztynie”. Drugie miejsce i 800 zł zdobył łomżyniak, architekt wnętrz Hubert Dziedzic za „Modernizację strefy wejścia i foyer w Filharmonii Kameralnej w Łomży”.

Uroczystość wręczenia nagród w organizowanym po raz dziesiąty konkursie TPZŁ odbyła się w  samo południe w łomżyńskim ratuszu. Nadesłane prace oceniało jury w którym zasiedli: prof. dr hab. Adam Czesław Dobroński, prof. dr hab. Halina Święczkowska i prof. dr hab. Kazimierz Pieńkowski, zaś sekretarzem był mgr Jan Borawski, kierujący oddziałem TPZŁ w Białymstoku.
- Do napisania pracy magisterskiej na temat oddziału TPZŁ w Olsztynie, który skupia teraz ponad 30 osób, zainspirował mnie promotor prof. dr hab. Andrzej Gąsiorowski – mówi zwyciężczyni konkursu Elżbieta Burakowska, która obroniła się na wydziale pedagogicznym Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. 
Hubert Dziedzic zdobył drugą nagrodę za pracę inżynierską, obronioną na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej pod kierunkiem dr inż. arch. Małgorzaty Bartnickiej. Zdaje sobie sprawę, że w sytuacji ekonomicznej Łomży trudno byłoby tu przeżyć jako architekt wnętrz.
- Temat modernizacji wejścia i foyer to moja inicjatywa, bo znam problemy kultury łomżyńskiej i stan architektury – zapewnia Hubert Dziedzic. - Wygląd sali widowiskowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, „przylepionej” do Urzędu Wojewódzkiego, tylko szpeci miasto i nie pomaga w funkcjonowaniu placówki. 
Młody architekt „z konkursu TPZŁ” nie upiera się, by zrealizować akurat jego projekt, lecz apeluje: - Trzeba coś z tym zrobić, bo to wstyd budowlany. I z zewnątrz, i wewnątrz pomieszczenia łączone są z urzędem, koncerty odbywają się w foyer, bo sala nie jest przystosowana do koncertów. Wstyd!
Trzecią nagrodę i 600 zł przyznano Mariuszowi Białobrzeskiemu za pracę dyplomową nt. „Ochrona zabytków Miasta Łomża”, obronioną w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. Wyróżnienie i 400 zł otrzymała studentka tejże uczelni Anna Rolka za pracę licencjacką „Zasoby ludzkie przedsiębiorstw turystycznych na przykładzie firm w Łomży”. Promotorem obojga laureatów jest prof. nadzw. dr Krystyna Kubik.
- Konkurs to reklama problematyki łomżyńskiej na uczelniach w kraju – twierdzi prezes Zygmunt Zdanowicz. - W bibliotece TPZŁ zgromadziliśmy już około 80 prac magisterskich i dyplomowych!

Mirosław R. Derewońko

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę