Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Prezez Zamtexu skazany

Na pięć tysięcy złotych grzywny skazał Sąd w Zambrowie ostatniego prezesa zambrowskiego Zamtex-u. Prokuratura oskarżyła go o to, że nie postawił w stan upadłości - w przewidzianym przez prawo terminie - borykającej się z problemami finansowymi firmy. Podczas pierwszej rozprawy przed Sądem Rejonowym w Zambrowie prezes dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuraturę.

Do likwidacji Zamtex-u doszło na początku ubiegłego roku. Długi firmy sięgnęły wówczas czterdziestu dwóch milionów złotych i znacznie przewyższały jej majątek. Wśród poszkodowanych są też byli pracownicy, którzy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych otrzymali tylko część należnych im wynagrodzeń. Zaległe pensje pracowników Zamtex-u to wciąż ponad 700 tys zł. I to właśnie pracownicy firmy zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa. Po przeprowadzonym śledztwie prokuratura w Zambrowie oskarżyła Krzysztof Z. Podczas pierwszej rozprawy złożył wniosek o dobrowolnie poddał karze. Prokuratura i sąd na to przystały. Poza grzywną w wysokości 200 stawek dziennych po 25 zł (czyli w sumie 5 tys zł) ma także pokryć koszty postępowania sądowego.  Wyrok nie jest prawomocny i teoretycznie może zostać zaskarżony przez którąś ze stron.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę