Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

40 lat w służbie nauki i regionu

Główne zdjęcie
Prof. dr hab. Mirosław Kleczkowski

Prof. dr hab. Mirosław Kleczkowski, wybitny naukowiec i społecznik świętuje 40-lecie pracy naukowej i zawodowej. Jubileusz ten zbiegł się w czasie z obchodami 30-lecia istnienia Oddziału Łomżyńsko-Ostrołęckiego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, którego profesor był przewodniczącym przez 16 lat. – Myślę, że Hanka Bielicka śpiewając „Jeśli zdolny, uczony to z Łomży” miała przede wszystkim na myśli pana profesora! – podkreślał starosta łomżyński Lech Szabłowski.

Pomimo obchodzonego właśnie 40-lecia pracy zawodowej Mirosław Kleczkowski swą przygodę z weterynarią rozpoczął już w 1960 roku, w łomżyńskim Państwowym Technikum Weterynaryjnym. Po ukończeniu studiów na SGGW w Warszawie rozpoczął pracę lekarza weterynarii w terenie, by po kilku latach poświęcić się pracy naukowej. W 1976 roku trafił do Wojewódzkiego Laboratorium Weterynaryjnego w Łomży. Po czterech latach  został jego kierownikiem, a w 1985 roku stanął na czele Zakładu Higieny Weterynaryjnej. Od 1994 łączył tę funkcję z pracą dydaktyczną na macierzystej uczelni. Poza bogatym dorobkiem naukowym dał się poznać jako zadeklarowany społecznik, działając w Łomżyńskim Towarzystwie Naukowym im. Wagów czy organizując z dr Janem Stypułą  Polonijne Kongresy Nauk Weterynaryjnych. Prof. Kleczkowski jest również współtwórcą Oddziału Łomżyńskiego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, istniejącego od 1982 roku. 
Początkowo działał on w Łomży, później połączył się z ośrodkiem ostrołęckim, by po reformie administracyjnej kraju ulec formalnemu, lecz nie rzeczywistemu rozwiązaniu. Został reaktywowany dwa lata temu i obecnie Oddział Łomżyńsko- Ostrołęcki PTNW jest jednym z najbardziej aktywnych oddziałów Towarzystwa w skali ogólnopolskiej, świętując 30-lecie.
– Oddział Łomżyńsko- Ostrołęcki  PTNW – pełni bardzo ważną rolę społeczną, kulturową i naukową w regionie – podkreśla prof. Kleczkowski. – Do tego doskonale się rozwija, funkcjonując pomiędzy Warszawą, Białymstokiem a Olsztynem.
Prof. Mirosław Kleczkowski za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej został odznaczony złotym Medalem Za Długoletnią Służbę, nadanym przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Stowarzyszenie Wspólnota Polska również przyznało jubilatowi złoty medal za długoletnią współpracę. Odznaczenia zostały wręczone w czasie konferencji „Na spotkanie z Klio”, podsumowującej oba jubileusze i przedstawiającej historię medycyny weterynaryjnej regionu i Polski.
– Takie spotkania są pełne refleksji – nad przemianami, nad słusznością dokonanych wyborów i ich efektywnością – mówi prof. Mirosław Kleczkowski. – Nie spodziewałem się, że usłyszę tyle ciepłych słów, wyrazów uznania i gratulacji. Jest to dla mnie ogromna satysfakcja i przyjemność. Skończyłem już pracę w inspekcji weterynaryjnej w Łomży, ale nie wybieram się na emeryturę. Nadal pracuję w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej – wciąż będę się więc zajmować pracą naukową, dydaktyczną i organizacyjną. 

Wojciech Chamryk

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę