Bez medali...

Nie udało się lekkoatletom obu łomżyńskich klubów - LKS-u Narew-Kurpiewski oraz LŁKS-u Prefbet Śniadowo wywalczyć żadnego miejsca na podium podczas rozgrywanych w miniony weekend w Białymstoku Mistrzostw Polski Juniorów. Najbliżej celu była Justyna Ormanowska z Narwi, która w pchnięciu kulą uplasowała się na czwartej pozycji.

Do stolicy województwa wybrała się dziewięcioro zawodników Narwi. Najlepiej spisała się kulomiotka, Justyna Ormanowska, chociaż w eliminacjach podopieczna trenera Przemysława Zabawskiego uzyskała dopiero szósty rezultat (12,33m). W finale łomżanka poprawiła się o 8cm. Dało jej to "tylko" czwarte miejsce, a do upragnionego medalu zabrakło 28cm.
Trzy oczka niżej swój start zakończył utalentowany skoczek wzwyż, Dominik Darmofał - Do finału awansował bez większych problemów skacząc 195cm. Tam jednak nie poszło mu tak dobrze. Mimo, że pokonał poprzeczkę zawieszoną o 4cm wyżej, to dało mu to jedynie siódmą lokatę - mówi trener Jan Kotowski. Gdyby jednak zawodnik Narwi zbliżył się do swojego rekordu życiowego, który wynosi 205cm, ukończyłby zawody ze srebrnym medalem.
Dziesiąte miejscu w konkursie trójskoku zajęła trzecia z zawodniczek Narwi, Magdalena Smakowska. W eliminacjach uzyskała 11,32m, co dało było 11. wynikiem. W finale skoczyła tylko 11,11m, ale i tak udało jej się awansować o jedną pozycję.
Do finału awansował również skoczek w dal, Adrian Góralczyk, ale zajął w nim dopiero 11. miejsce - W miniony poniedziałek robiłem wszystkim zawodnikom sprawdziany i Adrian naciągnął sobie mięsień dwugłowy. Mimo kilku zabiegów, jakie przeszedł w ostatnich dniach, zawodnik nie czuł się w pełni zdrowy i do uzyskania dobrego wyniku zabrakło mu pełnego komfortu podczas biegania - tłumaczy Kotowski -  Szkoda, bo w finale spalił dwa bardzo długie skoki, ponad 7,20m, a to już była odległość dająca medal.
Kolejne starty zawodnicy Narwi mają zaplanowane na 20 lipca. Wtedy to pięcioro z nich pojedzie na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w Krakowie.

Wśród zawodników Prefbetu najwyższe miejsca zajęła Ewelina Lubiejewska. Specjalizująca się w długich dystansach biegaczka była szósta na 3000m oraz 5000m. W biegu na 2000m z przeszkodami ósmą lokatę wywalczyła Katarzyna Smakowska, uzyskując swój najlepszy w tym sezonie wynik 7:18,72. Ta sama zawodniczka bieg na 5km ukończyła na 15 pozycji. Oczko wyżej w biegu na 400m uplasował się Paweł Jasiński.

W klasyfikacji drużynowej LŁKS Prefbet zajął 40. miejsce, uzyskując 33 punkty, a LKS Narew był 58 z 25 punktami .

***

Warty uwagi wynik osiągnęła również ucząca się w piątej klasie w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży, Izabela Lipińska. Podopieczna trenera Andrzeja Wojtkowskiego, a ćwicząca na co dzień pod okiem Jana Kotowskiego skoczkini wzwyż podczas krajowego finału Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w Łodzi uzyskała wynik 148cm i zdobyła srebrny medal. Jak podkreśla doświadczony szkoleniowiec, rezultat jaki osiągnęła Iza jest znakomity i bardzo dobrze rokuje na przyszłość.