Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Bez medali...

Nie udało się lekkoatletom obu łomżyńskich klubów - LKS-u Narew-Kurpiewski oraz LŁKS-u Prefbet Śniadowo wywalczyć żadnego miejsca na podium podczas rozgrywanych w miniony weekend w Białymstoku Mistrzostw Polski Juniorów. Najbliżej celu była Justyna Ormanowska z Narwi, która w pchnięciu kulą uplasowała się na czwartej pozycji.


Do stolicy województwa wybrała się dziewięcioro zawodników Narwi. Najlepiej spisała się kulomiotka, Justyna Ormanowska, chociaż w eliminacjach podopieczna trenera Przemysława Zabawskiego uzyskała dopiero szósty rezultat (12,33m). W finale łomżanka poprawiła się o 8cm. Dało jej to "tylko" czwarte miejsce, a do upragnionego medalu zabrakło 28cm. 
Trzy oczka niżej swój start zakończył utalentowany skoczek wzwyż, Dominik Darmofał - Do finału awansował bez większych problemów skacząc 195cm. Tam jednak nie poszło mu tak dobrze. Mimo, że pokonał poprzeczkę zawieszoną o 4cm wyżej, to dało mu to jedynie siódmą lokatę - mówi trener Jan Kotowski. Gdyby jednak zawodnik Narwi zbliżył się do swojego rekordu życiowego, który wynosi 205cm, ukończyłby zawody ze srebrnym medalem. 
Dziesiąte miejscu w konkursie trójskoku zajęła trzecia z zawodniczek Narwi, Magdalena Smakowska. W eliminacjach uzyskała 11,32m, co dało było 11. wynikiem. W finale skoczyła tylko 11,11m, ale i tak udało jej się awansować o jedną pozycję. 
Do finału awansował również skoczek w dal, Adrian Góralczyk, ale zajął w nim dopiero 11. miejsce - W miniony poniedziałek robiłem wszystkim zawodnikom sprawdziany i Adrian naciągnął sobie mięsień dwugłowy. Mimo kilku zabiegów, jakie przeszedł w ostatnich dniach, zawodnik nie czuł się w pełni zdrowy i do uzyskania dobrego wyniku zabrakło mu pełnego komfortu podczas biegania - tłumaczy Kotowski -  Szkoda, bo w finale spalił dwa bardzo długie skoki, ponad 7,20m, a to już była odległość dająca medal. 
Kolejne starty zawodnicy Narwi mają zaplanowane na 20 lipca. Wtedy to pięcioro z nich pojedzie na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w Krakowie. 

Wśród zawodników Prefbetu najwyższe miejsca zajęła Ewelina Lubiejewska. Specjalizująca się w długich dystansach biegaczka była szósta na 3000m oraz 5000m. W biegu na 2000m z przeszkodami ósmą lokatę wywalczyła Katarzyna Smakowska, uzyskując swój najlepszy w tym sezonie wynik 7:18,72. Ta sama zawodniczka bieg na 5km ukończyła na 15 pozycji. Oczko wyżej w biegu na 400m uplasował się Paweł Jasiński. 

W klasyfikacji drużynowej LŁKS Prefbet zajął 40. miejsce, uzyskując 33 punkty, a LKS Narew był 58 z 25 punktami . 

*** 

Warty uwagi wynik osiągnęła również ucząca się w piątej klasie w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży, Izabela Lipińska. Podopieczna trenera Andrzeja Wojtkowskiego, a ćwicząca na co dzień pod okiem Jana Kotowskiego skoczkini wzwyż podczas krajowego finału Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w Łodzi uzyskała wynik 148cm i zdobyła srebrny medal. Jak podkreśla doświadczony szkoleniowiec, rezultat jaki osiągnęła Iza jest znakomity i bardzo dobrze rokuje na przyszłość. 

is

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę