Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Wyróżnienie dla historialomzy.pl

Główne zdjęcie
Wręczenie wyróżnienia dla twórców historialomzy.pl (fot. Konrad Chojnowski)

Twórcy historycznego serwisu ziemi łomżyńskiej, oraz realizowanego przez Bibliotekę Czerwonem pod Kolnem projektu „Wyrusz z nami w Puszczę” znaleźli się w gronie laureatów V edycji Dorocznej Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Celem Nagrody, która została ustanowiona w 2004r, jest promowanie przedsięwzięć kulturalnych przyczyniających się do budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Kapituła V edycji Dorocznej Nagrody FRDL pod przewodnictwem prezesa fundacji prof. Jerzego Regulskiego oceniła w tym roku 156 zgłoszeń z terenu całego kraju. Nagroda - w czterech kategoriach: jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych instytucji kultury, organizacji pozarządowych lub grup obywateli oraz osób indywidualnych - przyznawana jest tym inicjatywom, które umocniły więzi i tradycje lokalne oraz zaktywizowały lokalne społeczności do wspólnych działań. 
W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. Teresa Zajk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem gmina Kolno, która realizuje projekt „Wyrusz z nami w Puszczę” oraz autorzy Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej www.historialomzy.pl. Kapituła wyróżniła łomżyński projekt następującym uzasadnieniem:
„Serwis jest miejscem kultywowania pamięci o lokalnych i regionalnych wybitnych postaciach historycznych, dokumentowania zdarzeń i miejsc historycznych oraz przywracania pamięci o nich. Przyczynia się do edukacji społeczności w zakresie regionalnej wiedzy historycznej oraz kształtowania poczucia wspólnej przynależności kulturowej i wynikającej z niej potrzeby zachowania i ochrony wspólnego dziedzictwa kulturowego. Integruje wokół wspólnego dziedzictwa historycznego i kulturowego osoby związane z regionem.”

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę