Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Kolejka do remontu...

Główne zdjęcie
Program Remontów Ulic Łomży na lata 2013-2017 - ulice

W przyszłym roku miasto wyremontowałoby 413 metrów ulicy Śniadeckiego i 1,3 km Przykoszarowej. Rok później ulice: Kopernika, Kaktusową, Studencka i Krzywe Koło. Prezydent przekazał właśnie radnym miejskim opracowany w ratuszu Program Remontów Ulic Łomży na lata 2013-2017. Obejmuje on niespełna 17 km dróg i prawie 24 km chodników. To drugi ze „strategicznych” programów dotyczących łomżyńskich ulic. Miasto ma już przyjęty przez radnych Programem Budowy Ulic na lata 2012 - 2016.

Program Remontów Ulic Łomży na lata 2013-2017 - chodniki
Program Remontów Ulic Łomży na lata 2013-2017 - chodniki

- Program obejmuje ulice (jezdnie i chodniki) o nawierzchniach urządzonych, będących w złym stanie technicznym podaje  Łukasz Czech z ratusza. 
Wszystkie wymienione na listach miałoby zostać naprawione i wyremontowane w ciągu najbliższych czterech lat. Stopniowo, bo według wyliczeń ratusza, choć na liście i tak nie ma tych najważniejszych ulic, potrzeba na to około 40 mln zł.
- Nie ma na liście np. dróg krajowych - ulice Wojska Polskiego, Sikorskiego, Szosa Zambrowska, Plac Kościuszki i Zjazd, bo ich realizacja wymaga pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych – podaje Czech zastrzegając, że pewne odcinki tych ulic będą remontowane np. przez inwestorów budujących galerie handlowe w Łomży, lub przez samorząd, który już pozyskał na ten cel dofinansowanie z środków unijnych w ramach RPO WP 2007-2013.
Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego tworząc kilkuletni harmonogram remontu ulic brał pod uwagę osiem kryteriów m.in.: znaczenie ulicy dla rozwoju miasta, położenie i funkcję,  przygotowanie zadania do realizacji, stan techniczny czy bezpieczeństwo przypisując im odpowiednią ilość punktów. I w pierwszej kolejności do realizacji mają iść te ulice które punktów uzyskały więcej. Jak podaje Łukasz Czech Programu Remontów Ulic na lata 2013-2017został przekazany radnym miasta, którzy mają zająć się jego przyjęciem podczas najbliższej sesji, która planowana jest już w przyszłym tygodniu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę