Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Woda w piwnicach wokół Starego Rynku

Piwnice domów wokół Starego Rynku w Łomży zalewa woda. Zdaniem mieszkańców ma to związek z prowadzonymi przez miasto pracami przy przebudowie uliczek wokół rynku. W ich trakcie miano zniszczyć stary drenaż, a właściwie pozostałości po wykonanym jeszcze w latach 60. ubiegłego stuleciu drenażu, który odprowadzał wody gruntowe, które w tej części miasta naturalnie są na wysokim poziomie. Chcą, aby przy okazji prac przy przebudowie Starego Rynku miasto wykonało nowy drenaż. Łukasz Czech z ratusza odpowiada, że z rozeznania urzędników wynika, iż problem z nachodzącą do piwnic mieszkańców wodą jest znacznie starszy i nie ma bezpośredniego związku z obecnym rozkopaniem ulic przy Starym Rynku.

Jak przyznają właściciele okolicznych kamieniczek problem z nachodzącą do piwnic wodą jest faktycznie od dłuższego czasu. Ich zdaniem ułożony przed pół wiekiem drenaż częściowo uszkodzono już w trakcie wcześniejszych prac choćby przy przebudowie instalacji cieplnej. Efekt jest jednak taki, że po większych opadach deszczu, czy wiosennych roztopach w piwnicach kamieniczek stoi woda. Opady deszczu, które przeszły nad miastem w ostatnich dniach spowodowały, że problem powrócił. Zaniepokojenie ich budzi jednak informacja, że przy okazji przebudowy Starego Rynku władze miasta nie planowały tu żadnego drenażu. 
Ratusz przyznaje, że takiej inwestycji w trakcie obecnie realizowanych prac faktycznie nie planowano. Urzędnicy o problemie mieli dowiedzieć się dopiero teraz i zastanawiają się jak go rozwiązać.
- Rozważamy zlecenie prac geodezyjnych i ewentualne wykonanie nowego drenażu – mówi Łukasz Czech zastrzegając, że żadne ostateczne decyzje w tej kwestii jeszcze nie zapadły.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę