Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Unijne dotacje na e-usługi i energię słoneczną

Ponad 36 mln zł będzie do podziału w na dotacje na e-usługi i wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w przedsiębiorstwach. Konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego ma być ogłoszony w przyszłym tygodniu. Takie dotacje na e-usługi to nowość w RPOWP. Do tej pory firmy mogły bowiem korzystać tylko z dotacji inwestycyjnych na przykład na zakup maszyn czy urządzeń.

Jak podaje zarządzający programem Urząd Marszałkowski w Białymstoku na dodatkowe punkty mogą liczyć projekty z branż: maszynowej i metalowej, drzewnej i meblarskiej, budowlanej, bieliźniarskiej, oprogramowania komputerowego i technologii informatycznych, artykułów i sprzętu medycznego oraz szkutniczej, zwłaszcza jeżeli firmy należą do klastra. Szkolenie dla przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie, przeprowadzimy w lipcu. 

Urząd zapowiada także uruchomienie w sierpniu pilotażowego konkursu (działanie 5.2) na wykorzystanie energii słonecznej. Wcześniejsze konkursy dotyczyły wielu odnawialnych źródeł energii, w tym dotowane będą wyłącznie kolektory słoneczne i ich instalacje. Premiowane maja być przedsięwzięcia zlokalizowane na obszarach cennych przyrodniczo (Natura 2000) i w gminach słabo rozwiniętych. W konkursie mogą brać udział samorządy i ich jednostki, które dzięki wsparciu RPO będą mogły zainstalować kolektory nawet na domach prywatnych. Na dotacje w tym działaniu przeznaczono około 30 mln zł.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę