Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Pieniądze na przeprowadzkę „zakaźniaka”

Niemal 5 mln zł przekaże samorząd województwa podlaskiego na adaptację pomieszczeń szpitala na potrzeby przenoszonych oddziałów i przychodni z budynku Szpitala Zakaźnego w Łomży. Chodzi o przebudowę pomieszczeń głównym budynku szpitala na potrzeby Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy a przy okazji także adaptacja pomieszczeń na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki, które w związku z przeprowadzką „zakaźniaka” też zostaną przeniesione. Wszystkie prace remontowe mają zakończyć się w połowie grudnia.

Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy jeszcze w tym roku przeprowadzi się z dotychczasowej siedziby w budynku starego szpitala przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie na pierwsze piętro głównego budynku szpitala przy Alei Piłsudskiego. Aby było to możliwe trzeba stąd przenieść na wyższe piętro oddział ginekologiczno-położniczy. I przyznana przez samorząd województwa dotacja – 4 mln 950 tys zł. ma umożliwić remont i adaptację pomieszczeń pod potrzeby poszczególnych oddziałów.   
Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, który podpisywał umowę o dotacji podkreśla, że samorząd województwa nie ma planów sprzedaży budynku starego szpitala  przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Mówi, że są plany, by powstała tam placówka leczenia przewlekłego i tylko od rozmów z samorządem miasta zależy, czy będzie to oddział Szpitala Wojewódzkiego czy zupełnie nowy Szpital Miejski.
Piorunek podał także, iż przez ostatnie cztery lata władze samorządowe województwa przekazały około 32 mln zł na projekty i programy realizowane w łomżyńskim szpitalu .

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę