Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Grand Prix „Walizki” pojedzie do Iranu

Teatr Aria z Teheranu zdobył Grand Prix 25. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. Nagrodzony spektakl „I on powiedział: zobaczysz dziś, jutro, pojutrze” miał w Łomży swą polską premierę i jest dedykowany kobietom, „których mężczyźni zostali straceni za swe przekonania”. – Teatr Aria spotkałem w ubiegłym roku na jednym z festiwali w Serbii, gdzie zdobył nagrodę specjalną za inny spektakl – mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor artystyczny „Walizki”. – Cieszę się, że pokonaliśmy tak wiele trudności, żeby ten teatr z Iranu gościł w Łomży!

Jury pod przewodnictwem prof. Henryka Jurkowskiego przyznało poza Grand Prix dla teatru Aria następujące nagrody:
za reżyserię sztuki „Dama pikowa” Grodzieńskiego Regionalnego Teatru Lalek (Białoruś) dla Olega Żugżdy,
za scenografię spektaklu „Opowieść rusałek” Teatru Lalek „Kukolny Dom” z Penzy (Rosja) dla Dmitra Aksenowa,
za muzykę do spektaklu „Świat Garmanna” Teatru Baj z Warszawy dla Filipa Sande.
Przyznano także trzy równorzędne nagrody aktorskie. Otrzymali je: Ryszard Doliński z Białostockiego Teatru Lalek, Jiri Kniha i Tomas Machek z Teatru Lišeň z Brna (Czechy) oraz  zespół Teatru Maska w Rzeszowie.
Łączna pula nagród wyniosła, poza nagrodami rzeczowymi, 10 tysięcy złotych, z czego 3 tysiące przeznaczono na Grand Prix.
– Chciałam wszystkim bardzo podziękować, bardzo was wszystkich lubię – mówi Hoda Nasseh, aktorka grająca w nagrodzonym Grand Prix spektaklu. – Wszyscy byli bardzo przyjaźnie nastawieni, pobyt tutaj był dla mnie bardzo dobrym doświadczeniem. Festiwal był świetny i był też doskonale zorganizowany. Ludzie byli cudowni, do tego była świetna atmosfera, nie tylko w czasie festiwalu ale i na mieście!
– W tym roku na festiwalu mieliśmy bardzo interesujący przegląd kondycji ludzkiej – oceniał prof. Henryk Jurkowski, przewodniczący jury. – Poziom festiwalu był bardzo wysoki. Teatry sięgały do baśni, mitów, weryfikowały niektóre z nich w sposób bardzo interesujący. Dotykały także sytuacji tragicznych w życiu, tragicznych wyborów oraz przedstawiły nam teatr faktu i teatr zaangażowany, który myśli i marzy o lepszym życiu człowieka.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Leszek Wiśniewski

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę