Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

„Ptaki ptakom” i Krzysztof Pyczot wracają do ZHP

Główne zdjęcie
Phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy 59 ŁDH „Ptaki ptakom”

Hm. Andrzej Bajkowski Komendant ZHP Chorągwi Białostockiej ZHP unieważnił decyzję komendantki Hufca „Nadnarwiańskiego” ZHP w Łomży dotyczącą rozwiązania 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej „Ptaki ptakom” i usunięcia z szeregów braci harcerskiej 11 osób, w tym phm. Krzysztofa Pyczota. Komendant Bajkowski przywrócił go również do funkcji drużynowego 59 ŁDH „Ptaki ptakom”.

Konflikt w łomżyńskim harcerstwie trwa od dłuższego czasu, a jego punktem kulminacyjnym było kwietniowe rozwiązanie przez Dorotę Górską, komendantkę Hufca ZHP w Łomży, jednej z najbardziej aktywnych łomżyńskich drużyn harcerskich „Ptaki Ptakom”. Według niej prowadzący drużynę Krzysztof Pyczot nie wypełniał statutowych obowiązków, nie odprowadzał składek, a jego podopieczni nie złożyli przyrzeczeń harcerskich. Pyczot odpowiadał, że ponad „papierki” zawsze wybierał realne działania i jego drużyna właśnie z tego jest znana w mieście i całym regionie.
Konflikt w szeregach łomżyńskiego harcerstwa miała rozwiązać Komenda Chorągwi Białostockiej ZHP. Jej komendant, hm. Andrzej Bajkowski, od początku mówił, że mimo wydanego rozkazu sprawa rozwiązania 59 ŁDH „Ptaki Ptakom” nie jest jeszcze przesądzona. I to on wczoraj, niemal równe dwa miesiące po wydaniu przez komendantkę Górską rozkazu  L4/2012 z dnia 11 kwietnia, unieważnił jego trzy części. Pierwsza dotyczyła utraty członkostwa przez 11 osób w tym phm. Krzysztofa Pyczota, druga rozwiązania 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej „Ptaki ptakom”, a trzecia zwolnienia z funkcji drużynowego 59 ŁDH „Ptaki ptakom” phm. Krzysztofa Pyczota. To oznacza, że wszystko wraca do stanu sprzed tego rozkazu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę