Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Operacja 19-letniej Natalii z Łomży zakończona sukcesem!

Około 10 godzin trwała nowatorska operacja wszczepienia implantów żuchwy oraz rekonstrukcji twarzy 19-letniej Natalii z Łomży. Wczoraj przeprowadzili ją olsztyńscy chirurdzy i jak twierdzą operacja zakończyła się sukcesem.

Młoda łomżanka cierpi na tzw. ankylozę obustronną stawów żuchwowo-skroniowych. Jako niemowlę Natalia chorowała na sepsę, która zahamowała wykształcenie się stawów na styku żuchwy i skroni. W efekcie dziewczyna otwiera buzię jedynie na pół centymetra, dodatkowo ma asymetryczną twarz.  Wielu polskich lekarzy odmawiało jej zabiegu rekonstrukcji twarzy, bo jej wada była zbyt trudna do zoperowania. To wyzwanie podjęli olsztyńscy lekarze, którzy w ubiegłym roku przeprowadzili, jako pierwsi w Polsce, podobną operację. Wczoraj lekarze Szpitala Miejskiego w Olsztynie po raz drugi w historii polskiej chirurgii przeprowadzili taką operację i wszczepili 19-letniej łomżance implanty skroniowo-żuchwowe i zrekonstruowali jej twarz. Operację prowadził zespół pod kierunkiem dr Anny Bromirskiej-Małyszko.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę