Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

Siłacze z Łomży Mistrzami Europy

Bardzo dobrze zaprezentowali się łomżanie podczas rozgrywanych w Horn, w Austrii Mistrzostwach Europy w Trójboju siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Z czwórki naszych siłaczy trzech zdobyło pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych, a czwarty zawodnik, choć wycisnął ten sam ciężar co Mistrz Europy, złoto przegrał bo ale jego waga ciała była o 1 kg wyższa niż rywala.

Pechowcem tym był Marcin Dziubiński, który w grupie open (senior) w kat wagowej do 82,5 kg zajął drugie miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc z wynikiem 200 kg. 

Złota w Horn łomżanie zdobywali w trójboju siłowym. Zbigniew Turowski z siłowni ZIBI w grupie masters do lat 50 w kat wagowej do 90 kg zajął pierwsze miejsce w trójboju siłowym z wynikiem 710 kg.

Michał Andrukiewicz z Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży, w grupie juniorów do lat 19 w kat wagowej do 56 kg zajął pierwsze miejsce w trójboju siłowym z wynikiem 305 kg. W tej kategorii Michał ustanowił rekord świata w martwym ciągu, który wynosi 150 kg.

Adrian Lipiński z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży,w grupie juniorów do lat 19 w kat wagowej do 67,5 kg zajął pierwsze miejsce w trójboju siłowym z wynikiem 480 kg. W tej kategorii Adrian ustanowił nowy rekord świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, który wynosi 140 kg.

Udział łomżan w mistrzostwach w Austrii był możliwy dzięki finansowemu wsparciu dyrektor Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży oraz firm BTS i Trzynastka.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę