Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

„Oddaj krew z Chrystusem” w Centrum Katolickim

Czerwiec to co roku miesiąc gromadzenia w bankach krwi „daru życia” przed wakacjami, kiedy ważna grupa krwiodawców młodzieżowych ma dwa miesiące wolnego od szkoły, zaś po drogach w całej Polsce przemieszczają się miliony urlopowiczów. Banki krwi gromadzą bezcenny lek na okoliczność zwiększonej liczby wypadków. W Łomży i w d. Łomżyńskiem będzie kursował ambulans i powstaną punkty poboru krwi, takie jak w niedzielę w Centrum Katolickim.

Od początku czerwca pobierająca bezcenną krew ekipa łomżyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku gościła już w zespołach szkół w Łomży: „Mechaniak”, „Technik”, „Weta” i „Ekonomik”. W czerwcu krew oddadzą studenci Wyższej Szkoły Agrobiznesu, uczniowie III LO w Łomży oraz zespołów szkół w Czyżewie i Zambrowie.

W niedzielę, 10. czerwca, tymczasowy punkt poboru krwi po raz kolejny powstanie w Centrum Katolickim przy kościele pw. Krzyża Św. (ul. Zawadzka 55), gdzie od południa będzie odbywał się całodniowy festyn rodzinny. Pracownicy służby krwi czekają na chętnych i ofiarnych dawców od godz. 8.30 do godz. 13., zaś w razie większej ich liczby - nawet do godz. 14. Należy mieć z sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

- Organizujemy akcję „Oddaj krew z Chrystusem”, ponieważ naukowcy ciągle wymyślają najnowsze metody leczenia i leki, ale dotąd nikt nie wymyślił sztucznej krwi, która jest bezcennym lekiem – wyjaśnia ks. proboszcz Andrzej Godlewski z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. - Każdy dorosły i zdrowy człowiek może podzielić się własna krwią z bliźnimi, nie ujmując nic sobie. Sam regularnie oddaję krew i cieszę, że oddaję, a nie biorę. Cieszę się, że nie muszę korzystać z tego daru po wypadku czy ciężkiej operacji, chociaż w życiu różnie może się zdarzyć... Chrystus przelał za nas krew na krzyżu i oddał życie za każdego z nas. Nauczał miłości do bliźniego, a oddawanie krwi jest takim aktem miłosierdzia potwierdzonym czynem w Imię Boże.

Ponadto ambulans RCKiK odwiedzi w tym miesiącu krwiodawców w następujących miejscowościach: Ciechanowiec (18.06. w godz. 9 - 14 przy Urzędzie Miasta, ul. Mickiewicza 1), Czyżew (19.06. w godz. 9 - 13 na Dużym Rynku), Łomża (20.06. w godz. 11 - 17 przy Galerii Stokrotka), Zambrów (21.06. w godz. 8.30 – 14 przy sklepie Topaz, ul. Paderewskiego), Kolno (22.06. w godz. 9 – 14 przy Urzędzie Miasta, ul. Wojska Polskiego 20), Szepietowo (23.06. w godz. 9 – 13, ul. Kolejowa), Nowogród (24.06 w godz. 9 – 13.30 przy kościele). 

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę