Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nowi dyrektorzy białostockich teatrów z Łomży

Pochodząca z Łomży reżyserka Agnieszka Korytkowska–Mazur ma zostać dyrektorem Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Jej kandydaturę wybrała komisja konkursowa, a powołać ma ją zarząd województwa podlaskiego. Wcześniej na dyrektora Białostockiego Teatru Lalek został wybrany reżyser Jacek Malinowski także pochodzący z Łomży. Korytkowska-Mazur funkcję dyrektora miałaby objąć od 1 lipca, a Malinowski zacznie pracę od września.

Agnieszka Korytkowska – Mazur (35 lat)  jest reżyserką, scenarzystką, kulturoznawcą i teatrologiem. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, wydziały wiedzy o teatrze i reżyserii na warszawskiej Akademii Teatralnej, a następnie studia doktoranckie o specjalności teatrologicznej w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Współpracuje z teatrami w kraju i zagranicą. Jest reżyserką spektakli m.in. w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Powszechnym i Teatrze na Woli w Warszawie, Teatrze Studyjnym w Łodzi czy Teatrze Bagatela w Krakowie. Na nowego dyrektora  Teatru Dramatycznego w Białymstoku z pośród 13 kandydatów wybrała komisja konkursowa której przewodniczył Jacek Piorunek, członek zarządu województwa, a jej skład tworzyli przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) oraz związku zawodowego działającego w teatrze.

Tymczasem już kilka tygodni temu władze Białegostoku zdecydowały, że pochodzący z Łomży reżyser Jacek Malinowski (31 lat) będzie kierował od września Białostockim Teatrem Lalek. Jacek Malinowski jest obecnie dyrektorem artystycznym w Teatrze „Maska” w Rzeszowie, wykłada też w Akademii Teatralnej w Białymstoku.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę