Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kilkanaście litrów krwi oddali uczniowie „Wety” w Łomży

Trzydzieścioro uczniów Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży oddało krew w akcji zorganizowanej w ich szkole. "To niedużo" - zauważa opiekun szkolnego koła Honorowych Dawców Krwi Lech Śleszyński - "ponieważ odeszli już uczniowie klas maturalnych". W październiku ubiegłego roku ponad 70 uczniów oddało w sumie ponad 30 litrów krwi.

"Akcji krwiodawstwa w szkołach nie przeprowadza się zimą, ponieważ wówczas wielu dawców trafia bezpośrednio do oddziału stacji w szpitalu, a nie chcemy, by ten najcenniejszy z leków się zmarnował" - wyjaśnia szefowa tej placówki dr Anna Ogrodnik-Wycik. "Co innego latem. Krwiodawców ubywa, a krwi o tej porze roku potrzeba więcej. Dlatego też staramy się trafić do tych, którzy mają problemy z dotarciem do nas i do tych, którzy krew oddają pierwszy raz".

Takich, którzy oddawali krew po raz pierwszy jest w łomżyńskiej "Wecie" sporo - większość dopiero niedawno ukończyła 18 lat, co jest jednym z wymogów niezbędnych, żeby zostać krwiodawcą. Przez ostatnie 10 lat uczniowie tej szkoły oddali honorowo ponad 500 litrów bezcennego "leku" ratującego życie innym.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę