Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Najlepsze tenisistki stołowe z Łomży...

Indywidualnie Ren Bingran z II LO w Łomży, drużynowo II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży wygrały wśród dziewcząt Finał Krajowy Licealiady w tenisie stołowym. Przez dwa dni – w sobotę i niedzielę - rozgrywki najlepszych młodych tenisistów stołowych w Polsce prowadzono w hali sportowej w Piątnicy.

W zawodach brały udział po dwie drużyny – mistrz i wicemistrz - dziewcząt i chłopców z każdego województwa. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się ekipa z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży w składzie Ren Bingran, Edyta  Szabłowska i Adrianna Gołębiewska. Łomżanki pokonały reprezentację XIX LO im. Mariana Mokwy w Gdańsku (pomorskie) i drużynę I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
(podkarpackie).
Indywidualnie licealiadę wśród dziewcząt wygrała  Ren Bingran  z II LO w Łomży, pokonując Martę Szymańską z XIX LO w Gdańsku i jej szkolną koleżankę Adriannę Przystupę. Druga z łomżanek Edyta Szabłowska została sklasyfikowana na miejscach 5-8, a Adrianna Gołębiewska dopiero na miejscach 17-23.
Drużyna dziewcząt II LO od 4 lat jest w krajowej czołówce rozgrywek Licealiady. W 2009, 2010 i 2012 zajmowała w niej pierwsze, a w ubiegłym roku drugie miejsce - W tej szkole dyrektor i rada pedagogiczna stworzyli doskonałą atmosferę do tenisa stołowego. Wszystkie zawodniczki, które stanowiły w ostatnich latach o sile seniorskiej drużyny AZS-u PWSIP Wałkuscy Łomża uczyły się właśnie w "drugim" - podkreśla trener AZS-u, Wacław Tarnacki - Choć ta szkoła nie ma sali gimnastycznej, potrafi tak współpracować z miejscowym klubem sportowym, że wynik są cały czas na wysokim poziomie. Ciekawostką jest fakt, że w tym roku maturę zdawała w II LO Ren Bingran, Chinka, która przyjechała do Polski pięć lat temu jako 14-latka - Żanka nie umiała ani języka polskiego ani angielskiego, ale sumienną pracą i uporem opanowała je na tyle, że ma duże szanse na zdanie egzaminu dojrzałości. Jest to niewątpliwie wynik wyzwania jakie postawiła sobie polonistka, Dorota Dąbrowska, wspomagana przez dyrektora szkoły, Józef Przybylskiego i wszystkich nauczycieli II LO - zauważa Tarnacki.
Wśród chłopców turniej wygrali zawodnicy XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gdańsku (pomorskie) przed reprezentacją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu
(lubelskie) i drużyną II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie (podkarpackie). Indywidualnie najlepszym tenisistą stołowym tegorocznej licealiady okazał się Kamil  Puchalski z ZSP Nr 3 w Zamościu.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę