Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Bezrobocie mniejsze, ale...

Stopa bezrobocia w Łomży wynosi 16,4% - podał Powiatowy Urząd Pracy w sprawozdaniu za maj. Na koniec miesiąca jako bezrobotni w rejestrach urzędu figurowało 6 tysięcy 276 osób. To o 190 mniej niż w na koniec kwietnia. I to właściwie jedyna pozytywna informacja. W maju pracę podjęło o 59 bezrobotnych mniej niż w kwietniu. Zmniejszyła się także - o 63 osoby - liczba bezrobotnych posiadających prawo do zasiłku. W tej chwili zasiłek taki otrzymuje jedynie 855 łomżyńskich bezrobotnych.

W maju 2012 r. do PUP w Łomży zgłosiło 372 bezrobotnych, w tym 274 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu do urzędu wpłynęło 93 oferty pracy.
- Zanotowany spadek poziomu bezrobocia w maju 2012 r. związany jest m.in. z podjęciami pracy niesubsydiowanej przez bezrobotnych, kierowaniem osób bezrobotnych na aktywne formy oraz z nie potwierdzeniem gotowości do pracy i dobrowolnej rezygnacji ze statusu bezrobotnego - oceniają pracownicy PUP-u.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę