Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Juwenalia w rytmie hip-hopu i rocka

Zła pogoda nie zdołała przeszkodzić piątej edycji łomżyńskich Juwenaliów i dwudniowa impreza odbyła się zgodnie z planem. Na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na koncertach hip-hopowych i rockowych bawiło się kilka tysięcy osób, oklaskując Fokusa, Trzeci Wymiar i Rotten Bark. Doskonale zaprezentowali się też łomżyńscy wykonawcy, z C.T. Group & B.K. Team na czele.

Pierwszy dzień Juwenaliów upłynął pod znakiem hip-hopu i bardzo kapryśnej aury. Przenikliwe zimno nie odstraszyło jednak kilku tysięcy miłośników samplowanych bitów i rapowanych, często improwizowanych tekstów. Gwiazdami koncertu byli Rasmentalism, Fokus i Trzeci Wymiar, ale równie dobrze wypadł reprezentant łomżyńskiej sceny hip – hopowej, Tomasz „Majeś” Majewski.
– Było fajnie, jestem zadowolony – ocenia Majeś. – Myślę, że takich imprez jest zdecydowanie za mało – raz do roku, jak sami coś zorganizujemy. A jest tu wielu ludzi, którzy coś potrafią i mogliby się zaprezentować, tylko nie ma gdzie.
Klasą samą w sobie był taneczny występ połączonych sił C.T. Group i B.K. Team. Młodzi tancerze pod wodzą Marka Kisiela zaprezentowali porywający, urozmaicony program, w którym nie mogło zabraknąć „My z Łomży” Hanki Bielickiej.
– Kochamy swoje miasto i lubimy się tu pokazywać – mówi Marek Kisiel. – Jak zwykle na wielkich imprezach z hip-hopem w Łomży połączyliśmy się z B.K. Team. Kręci nas to, że robimy wspólne, wielkie show. Mieliśmy też zrobić warsztaty dla wszystkich chętnych, ale była mocna obsuweczka przez pogodę i nie udało się – może następnym razem, bo chcieliśmy jeszcze bardziej rozruszać publiczność!
„Rock Day” w sobotę zapowiadał się niezbyt ciekawie – od rana wiało, padał deszcz a chwilami nawet grad, przez co koncert opóźnił się o dwie godziny. Jednak wieczorem pogoda nie dawała się już tak bardzo we znaki fanom rocka, którzy zgodnie oklaskiwali, m.in., łomżyński In Dephts, D’Dorsh z Olsztyna i grający eksperymentalnego rocka z elementami hip-hopu, drum ‘n’ bass i dub step Mgr Ninja z Łodzi.
Gwiazdą wieczoru był zespół Rotten Bark z Włodawy, znany z programu „Must Be The Music/Tylko muzyka” oraz festiwalu TOPtrendy w Sopocie. Melodyjny rock, inspirowany dokonaniami klasyków pokroju The Ramones czy Green Day nieźle rozruszał publiczność.
– Pierwszy dzień udał się maksymalnie, mimo różnych przeciwności – ocenia  prowadzący imprezę Daniel Szewczyk, na co dzień student IV roku PWSIiP. – Cały dzień padał deszcz, ale na szczęście uspokoił się przed koncertem. Dlatego wszystko bardzo dobrze się udało, była świetna atmosfera i około 2,5 tysiąca ludzi. Dzisiaj wiał bardzo silny wiatr, padało, stąd opóźnienie i mniejsza liczba widzów. Ale artystycznie koncert był bardzo udany, wystąpili wszyscy – niech żałują ci, którzy nie byli!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę