Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rodzina chorych chłopców z Łomży czeka na pieniądze. Sprawę rozstrzygnie białostocki sąd

Główne zdjęcie
Rodzice chłopców Piotr i Krystyna Mańczak po ogłoszeniu wyroku przed sądem w Łomży

Sąd Apelacyjny w Białymstoku będzie musiał rozstrzygnąć, jak należy podzielić 300 tys. złotych nagrody z telewizyjnego konkursu. Spierają się o to łomżyński lekarz i rodzina ciężko chorych chłopców. Od wyroku pierwszej instancji odwołała się jedna ze stron. Chodzi o wygraną w ubiegłorocznym konkursie jednej ze stacji telewizyjnych. Zgodnie z jego formułą o tym, kto zwycięży i dostanie najwięcej pieniędzy, decydowali widzowie wysyłając SMS-y.

Przed głosowaniem uczestnik musiał powiedzieć, na co zamierza przeznaczyć wygraną. Lekarz zadeklarował, że przekaże pieniądze na leczenie dwóch ciężko chorych chłopców. Mają oni chorobę genetyczną - pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Leczenie jest bardzo kosztowne.

Lekarz wystąpił z rodziną chłopców w programie i wygrał, po odjęciu kosztów, 300 tys. zł, z czego do rodziców dzieci trafiło 50 tys. zł. Uważali oni, że należy im się więcej pieniędzy i wystąpili z pozwem o wypłatę pozostałej części wygranej. Argumentowali, że taka była obietnica.

W lutym Sąd Okręgowy w Łomży zdecydował, że lekarz ma wypłacić rodzinie jeszcze 100 tys. zł z odsetkami, czyli de facto uznał, że nagroda powinna być podzielona po połowie. Uznał bowiem, że między stronami nie było żadnego porozumienia odnośnie kwoty.

Rodzice chorych chłopców mówili po ogłoszeniu wyroku, że takiego orzeczenia oczekiwali. Powiedzieli, że nigdy nie uzurpowali sobie prawa do całej wygranej i choć taki był pozew, to mieli przekonanie, że powinni się jakoś "uczciwie podzielić". Wszystkie uzyskane pieniądze chcieli przeznaczyć na leczenie chłopców.

Wyrok zaskarżył jednak lekarz. W swojej apelacji wskazał na szereg uchybień procesowych, które - w jego ocenie miały miejsce. Chce ostatecznie uchylenia wyroku o podziale nagrody i oddalenia powództwa w całości.

Termin rozpatrzenia apelacji przez białostocki sąd nie został jeszcze wyznaczony.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę