Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ciotka Klotka w Łomży

W przeddzień Dnia Dziecka Ewa Chotomska spotkała się z młodymi czytelnikami w Łomży. Cała Polska zna ją jako Ciotkę Klotkę z programów „Tik-Tak”, „Ciuchcia” oraz jako współzałożycielkę wokalno – tanecznego zespołu Fasolki. – Wszystkie dzieci czekają cały rok na to święto i tak się złożyło, że mogłam tu przyjechać - mówi Ewa Chotomska. – Mam nadzieję, że troszeczkę uprzyjemniłam dzieciom ich święto.

Zabawa w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży była przednia. Dzieci były zachwycone zarówno spotkaniem jak i jego prowadzącą, która od razu nawiązała z nimi świetny kontakt. Ewa Chotomska snuła barwną opowieść o poezji, swych książkach i największych przebojach, które napisała. Wiele z nich zostało odśpiewanych zgodnym chórem zarówno przez dzieci jak i ich opiekunki. Nie brakowało też licznych konkursów, w tym z wierszowanymi zagadkami oraz przykładami odpowiednich dla różnych sytuacji zachowań, demonstrowanych przez dzieci – np. jak postąpić, gdy jest się atakowanym przez psa.
– Zawsze wprowadzam do spotkań wątki edukacyjne, to takie moje wariactwo – podkreśla  Ewa Chotomska. – Nagrywając przez tyle lat programy telewizyjne, takie jak „Tik-Tak” czy „Domowe przedszkole”, zawsze chodziło mi o to, żeby dziecko czegoś nauczyć bawiąc.
A poprzez zabawę jest łatwiej wszystko dzieciom przekazać. Do tego dookoła jest coraz więcej zagrożeń. Dlatego staram się na każdym spotkaniu zwracać uwagę na to, żeby latem bardzo uważać na psy, bo wtedy rośnie liczba pogryzień i nieprzyjemnych incydentów z nimi, albo, żeby nie rozmawiać z obcymi. Tego też musimy dzieci uczyć, a nie tylko tego, że książka jest czymś magicznym.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę