Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Uwolnij książkę!

Ogólnopolska akcja uwalniania książek „Bookcrossing” dotarła do Łomży. W Bibliotece Pedagogicznej można zostawić książki już niepotrzebne i wybrać coś z przyniesionych przez innych. – To świetny pomysł! – ocenia 21-letnia studentka Justyna. – Cieszę się, że ta akcja odbywa się też w Łomży, bo dzięki niej mam bezpłatny dostęp do większej ilości książek, które warto przeczytać! Zainteresowanie akcją przeszło oczekiwania organizatorów i będzie ona stale kontynuowana. – Książki mogą przynosić wszyscy – mówi Grażyna Czarkowska z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży.

- Mamy wydzielony specjalny regał z tymi książkami. Każdy może coś przynieść lub wybrać spośród książek, które przyniósł ktoś inny – kontynuuje Czarkowska. - Zasada jest taka, żeby po przeczytaniu przynieść książki z powrotem, aby nadal krążyły wśród czytelników. Niekoniecznie do nas – jest wiele miejsc, w których te książki można zostawiać, bo jest to akcja ogólnopolska.
W łomżyńskiej bibliotece akcja trwa od 10 maja i cieszy się dużą popularnością. Na regale w holu przy wejściu do czytelni Biblioteki Pedagogicznej stoi obecnie około 150 książek. Ich liczba wciąż się zmienia i ciągle przybywają nowe. Najwięcej jest literatury pięknej, w tym bogaty wybór science – fiction oraz książek historycznych, ale zainteresowani znajdą też poezję, poradniki, literaturę sensacyjną i wydawnictwa obcojęzyczne.

Wojciech Chamryk


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę