Udane zaślubiny łomżan z córką rybaka w Szczytnie

Biegacze z Łomży w weekend brali udział w III Szczycieńskiej 15-tce. Tym razem jej uczestnicy ścigali się „Ścieżką Córki Rybaka”. Do mety jako pierwszy z łomżan dobiegł Jacek Dłużniewski z klubu KS Łomżanie, który uzyskując czas: 1:00:51 stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii M30.

Do ostatnich metrów walczyli o lepsze miejsce: Krzysztof Grygo /KRB-EKO ŁOMŻA  czas: 1:04:56 M50-4/ z Mariuszem Nizińskim /ŁKB – czas: 1:05:05 M50-5/. Obaj zajęli miejsca tuż za podium w kategorii M50. Pozostali nasi reprezentanci także wypadli obiecująco, choć nie każdy miał za swój główny cel walkę o czas. Tadeusz Wyrwas /KS ŁOMŻANIE – czas: 1:08:41 M50-8/, Józef Tyborowski /KS ŁOMŻANIE – czas: 1:11:12 M60-4/.

Łomża miała także swojego przedstawiciela wśród płci pięknej. Anna Chojnowska /ŁKB – czas: 1:25:08 K40-2/ pokonała dystans 15 km wraz z dziećmi: Katarzyną i Markiem. Rozbiegana mama zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej i odebrała okolicznościową statuetkę. Córka Katarzyna wróciła do domu z pięknym pucharem, będącym wyróżnieniem dla najmłodszej uczestniczki biegu.