Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Pracownicy nie dostali wypłat. Winny prezes!?

Do zambrowskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko ostatniemu prezesowi Zamtex-u Krzysztofowi Z. Prokuratura zarzuca mu, że nie złożył terminie wniosku o likwidację przedsiębiorstwa, które na stałe utraciło płynność finansową. Prokuratura śledztwo wszczęła po doniesieniu pracowników upadłej firmy, którzy do tej pory nie odzyskali swoich zarobionych w zakładzie pieniędzy – w sumie ponad 700 tys zł.

Zdaniem prokuratury Zamtex płynność utracił już w 2008 roku, a wniosek o upadłość został złożony dopiero w 2011 roku. Prezes Zamtex- tłumacz, że wniosku nie składał, bo próbował ratować firmę i liczył na oddłużenie jej przez Skarb Państwa. Ostatecznie do czegoś takiego jednak nie doszło. W 2011 roku majątek zakładu nie był w stanie zaspokoić wierzytelności w tym także tych pracowników. Dostali część wypłat z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, ale zaległe pensje to wciąż ponad 700 tys zł. To właśnie poszkodowani pracownicy złożyli w prokuraturze doniesienie, a śledczy po zbadaniu sprawy zdecydowali się oskarżyć prezesa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę