Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

„Wolno móVić” Lili

Główne zdjęcie
Lila Horoszko

Lila Horoszko, wokalistka znana z zespołów Browar Łomża i Ogród Wyobraźni wydała solową płytę. Trafiły na nią jej autorskie utwory, a za opracowanie całości odpowiadał gitarzysta zespołu Perfect, Jacek Krzaklewski. „Wolno móVić” ukazała się nakładem warszawskiej Agencji Artystycznej MTJ i podsumowuje dotychczasowe dokonania artystki.

– To moja pierwsza, oficjalnie wydana przez wydawnictwo, bardzo osobista płyta – mówi Lila Horoszko. – Czekałam na nią długo, bo pierwsze próby były nieudane, nagrywałam tylko demówki. Ale jakoś udało mi się wybrać te 14 utworów, by je uwiecznić. Jest to takie podsumowanie mojej osobistej produkcji muzycznej – był okres, kiedy pisałam bardzo dużo piosenek i to one trafiły na tę płytę. Bardzo mi zależało, by została po tym jakaś pamiątka.
Większość spośród piosenek składających się na „Wolno móVić” to kompozycje znane. „Czy warto było” to laureatka ogólnopolskiego konkursu „Przebojem na antenę 2005”. Inne, jak „Oszalałam” czy „Wstawaj nie udawaj” są popularne dzięki koncertom wokalistki – solowym i z  jej zespołem Syndrom Li.
Wszystkie utwory, utrzymane w stylistyce pop rocka,  napisała sama Lila Horoszko, zaś autorem aranżacji niemal całego materiału na płycie jest ceniony muzyk i gitarzysta Jacek Krzaklewski, znany z Paktu, Testu, Bandy i Wandy oraz przede wszystkim Perfectu.
– Płyta została zaaranżowana przez kolegę z Perfectu – mówi Horoszko. –  On zebrał to wszystko w całość, nagrał na żywo bas, gitarę. Są jeszcze dwa utwory zrobione przez innego kolegę. Boogie zrobił to w troszeczkę innym klimacie, klawiszowo – elektronicznym.
Zdjęcia na okładce i w książeczce płyty oraz opracowanie graficzne całości wykonał Leszek Wiśniewski, łomżyński fotografik.
Najbliższe miesiące artystka zamierza poświęcić na promocję płyty oraz koncerty – jeden z nich odbędzie się 17 czerwca, w czasie zlotu pojazdów zabytkowych w Łomży.
– Mam też w planach nagranie kolejnej płyty z zespołem Syndrom Li – zapowiada Horoszko. – Będzie to płyta bardziej rockowa, ostra, z elementami progresywnymi.

Wojciech Chamryk
Fot.: Elżbieta Piasecka – Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę