Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Władze Zambrowa chcą wybudować lokale socjalne - mieszkańcy protestują

Jeszcze nie ma ostatecznej lokalizacji, a już są protesty - mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej w Zambrowie nie chcą budynku socjalnego w swoim sąsiedztwie. Według władz miasta najlepszym miejscem na jego wzniesienie jest należąca do samorządu działka przy ul. Magazynowej, na której mieściła się wcześniej rampa przeładunkowa byłego Zamteksu.

Jest to teren uzbrojony w media i jest objęty planem zagospodarowania, który pozwala na taką inwestycję. "Budynek socjalny musi w Zambrowie powstać, ponieważ rodziny dłużników z wyrokami eksmisyjnymi mieszkają nadal w lokalach spółdzielczych, tyle że już na konto miasta" - wyjaśnia burmistrz Kazimierz Dąbrowski. Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa korzystne dla siebie rozstrzygnięcie uzyskała w sądzie, a nie są to koszty małe - siedem rodzin ma już wyroki eksmisyjne, a za rekordowych dłużników z kasy miejskiej trzeba zapłacić prawie 60 tys. złotych.

W planowanym budynku socjalnym powstać może kilkanaście lokali, których istnienie - ma nadzieję burmistrz - będzie miało wpływ przede wszystkim dyscyplinujący dłużników spółdzielni mieszkaniowej i lokali komunalnych.

Burmistrz zaprosił protestujących przeciwko tej lokalizacji mieszkańców ul. Grunwaldzkiej, na spotkanie na początku czerwca. (ad/mCzar)

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę