Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Trzody jest najmniej od 60 lat!

Pogłowie trzody chlewnej w Polsce gwałtownie spada. U nas w regionie spadki są jeszcze większe. Z danych GUS wynika, że w ciągu roku w województwie podlaskim liczba świń zmniejszyła się o ponad 20%. Analitycy Banku Gospodarki Żywnościowej twierdzą, że pogłowie świń w kraju spadło do poziomu nienotowanego od lat 50. ubiegłego stulecia.

Z danych GUS o pogłowiu świń wynika, że na ostatni dzień marca w Polsce było 11,5 mln szt. i było to o 12 proc. mniej niż rok wcześniej. Na przestrzeni ostatniego roku najbardziej obniżyło się pogłowie warchlaków (o 18%) i prosiąt (o 17%), co będzie miało wpływ na rynek tuczników rzeźnych w okresie maj-sierpień.
Województwo podlaskie znalazło się w grupie województw w którym spadki pogłowia świń były największe. GUS podaje, że teraz jest ich o ponad 20% mniej niż przed rokiem. W ocenie ekspertów przełoży się to na ceny.
- Oceniamy, że jeśli złoty będzie w tym okresie słaby i kurs utrzyma się powyżej 4,3, jest duże prawdopodobieństwo, że w najbliższych dwóch-trzech miesiącach ceny trzody chlewnej ustanowią nowe rekordy – oceniają analitycy BGŻ.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę