Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

„Stopka” przetłumaczyła i wydała książkę irlandzkiej pisarki Karen Gillece

Nagrodzona w 2009 roku Europejską Nagrodą Literacką książka „Longshore Drift” Karen Gillece ukazała się w polskim przekładzie. Książkę wydała łomżyńska „Stopka”. Na jej przetłumaczenie - dokonała tego Natalia Kossakowska, i wydanie wydawnictwo otrzymało dofinansowanie z Brukseli.

- Dryft to wielowątkowa odyseja o zmaganiach z nieprzychylnym losem, złudzeniach i następstwach poszukiwania miłości w niewłaściwych miejscach. Na zatłoczonym brazylijskim targowisku matce ginie bez śladu czteroletni Nacio. Mimo powrotu do Irlandii, do rodzinnego hrabstwa Kerry, to zdarzenie wpłynie na losy Lary, a także jej otoczenia. Zaprzątnięta codziennymi sprawami, uwikłana w w dawne troski sercowe bohaterka nie będzie umiała pogodzić się ze stratą, nie wybaczy sobie i nigdy nie zaprzestanie poszukiwań synka – pisze o książce Stanisław Zagórski prezes  Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka” w Łomży.
Powieść zdobyła Europejską Nagrodę Literacką, a także wysokie oceny dzienników irlandzkich o zasięgu krajowym - „Irish Times”, „Irish Independent”. Polskie wydanie powieści zdobyło uznanie poety Ernesta Brylla, który opatrzył je posłowiem. Od 4 czerwca powieść będzie czytana na antenie radiowej Jedynki przez aktorkę teatralną i filmową, Magdalenę Różczkę.
W Łomży książka jest do nabycia w siedzibie „Stopki” oraz w księgarni na ulicy Wojska Polskiego 25. W czerwcu będzie można ją kupić na terenie całego kraju.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę