sobota, 19 października 2019 napisz DONOS@

Korek będzie jeszcze przez kilka dni

Gigantyczny korek od rana tworzy się w Łomży. Drogowcy rozpoczęli doroczny już remont ulicy Wojska Polskiego. Ze względu na znaczenie ulicy, która jest fragmentem drogi tranzytowej biegnącej od Warszawy na Litwę prace odbywają się „pod ruchem” a to tworzy korki. - Utrudnienia w ruchu pewnie potrwają do końca przyszłego tygodnia – mówi Arkadiusz Kułaga, dyrektora MPGKIM, które prace remontowe na tej ulicy zleciło prywatnemu wykonawcy. - Firma pracuje na akord, a więc jej też powinno zależeć aby remont wykonać jak najszybciej.

Samochód Google w łomżyńskim korku, Pl. Kościuszki
Samochód Google w łomżyńskim korku, Pl. Kościuszki
ul. Woj. Polskiego
ul. Woj. Polskiego
ul. Woj. Polskiego
ul. Woj. Polskiego

Prace objąć mają naprawę nawierzchni ulicy Wojska Polskiego od ronda Kościuszki (wraz z rondem) aż w okolice skrzyżowania z ulicą Wesołą. Drogowcy frezują na głębokość 5 lub 8 cm zniszczone fragmenty nawierzchni i wypełniają je nową masą. Dziś zaczęli prace w okolicach skrzyżowania z ulicą Nowogrodzką i mają schodzić w dół w kierunku Bawełny.
- Koszt tej naprawy to około 400 tysięcy złotych - informuje Kułaga. - Jeśli nie będzie jakiejś dodatkowej katastrofy, to w tym roku na tę ulice nasze ekipy nie powinny już wracać.
Dyrektor MPGKiM podkreśla, że to kolejne łatanie drogi, która zasługuje już na prawdziwy remont. Niestety ten byłby bardzo kosztowny – rzędu nawet 60 mln zł – i miasta samodzielnie nie stać na jego przeprowadzenie.

190729010534.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę