Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Korek będzie jeszcze przez kilka dni

Główne zdjęcie
Samochód Google w łomżyńskim korku, Pl. Kościuszki

Gigantyczny korek od rana tworzy się w Łomży. Drogowcy rozpoczęli doroczny już remont ulicy Wojska Polskiego. Ze względu na znaczenie ulicy, która jest fragmentem drogi tranzytowej biegnącej od Warszawy na Litwę prace odbywają się „pod ruchem” a to tworzy korki. - Utrudnienia w ruchu pewnie potrwają do końca przyszłego tygodnia – mówi Arkadiusz Kułaga, dyrektora MPGKIM, które prace remontowe na tej ulicy zleciło prywatnemu wykonawcy. - Firma pracuje na akord, a więc jej też powinno zależeć aby remont wykonać jak najszybciej.

ul. Woj. Polskiego
ul. Woj. Polskiego
ul. Woj. Polskiego
ul. Woj. Polskiego

Prace objąć mają naprawę nawierzchni ulicy Wojska Polskiego od ronda Kościuszki (wraz z rondem) aż w okolice skrzyżowania z ulicą Wesołą. Drogowcy frezują na głębokość 5 lub 8 cm zniszczone fragmenty nawierzchni i wypełniają je nową masą. Dziś zaczęli prace w okolicach skrzyżowania z ulicą Nowogrodzką i mają schodzić w dół w kierunku Bawełny.
- Koszt tej naprawy to około 400 tysięcy złotych - informuje Kułaga. - Jeśli nie będzie jakiejś dodatkowej katastrofy, to w tym roku na tę ulice nasze ekipy nie powinny już wracać.
Dyrektor MPGKiM podkreśla, że to kolejne łatanie drogi, która zasługuje już na prawdziwy remont. Niestety ten byłby bardzo kosztowny – rzędu nawet 60 mln zł – i miasta samodzielnie nie stać na jego przeprowadzenie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę