Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Studenckie jadłodajnie są...

Przyprawy przeterminowane nawet o ponad dwa lata, przetwory zbożowe przeterminowane o blisko dwa lata, a koncentraty „tylko” o 8 miesięcy ujawnili kontrolerzy inspekcji handlowej, którzy pod lupę wzięli działające na trenie białostockich i łomżyńskich uczelni wyższych bary, bufety i sklepiki. Łącznie przeprowadzono 17 kontroli, których celem była ocena prawidłowości i rzetelności funkcjonowania tego typu placówek. Uchybienia stwierdzono w 8 placówkach, co stanowi 47% objętych kontrolą.

Stwierdzone nieprawidłowości dotyczyły przede wszystkim nienależytej prezentacji cen, ale w czterech placówkach wykryto też stosowanie przeterminowanych  artykułów  spożywczych  do sporządzania potraw gastronomicznych. Jak podaje Leszek Mroniuk z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku aktualność terminów przydatności do spożycia i dat minimalnej trwałości sprawdzono we wszystkich kontrolowanych placówkach. W sumie zakwestionowano 24 partie w tym 12 przypraw.
- Terminy przydatności ich do spożycia przekroczono, w przypadku koncentratów spożywczych -  od 2 do 8 miesięcy,  przypraw - od 17 do 28 miesięcy, przetworów zbożowych - od 3 do 21 miesięcy - podaje Leszek Mroniuk. - Przedsiębiorcy na żądanie inspektorów, w ramach dobrowolnych działań, wycofali przeterminowane towary i je zniszczyli.
Niemniej wykorzystując ustalenia z kontroli 9 osób ukarano mandatami karnymi, a w 13 przypadkach wydano żądania usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę