Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

ARiMR wchłonie ARR?

Minister Rolnictwa zapowiedział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Agencją Rynku Rolnego. Połączenie miałoby najprawdopodobniej wejść w życie od 1 stycznia 2013roku. W województwie podlaskim w jedno miałyby zostać połączone „łomżyński” ARiMR i „białostocki” ARR. - My jesteśmy więksi, więc to my będziemy wchłaniać ARR – mówi pragnąca zachować anonimowość osoba z kierownictwa łomżyńskiego ARiMR. Jej zdaniem na 99,9% siedziba wojewódzka nowej agencji będzie umiejscowiona w Łomży.

"Nie ma potrzeby, aby na tym etapie funkcjonowały dwie agencje płatnicze; wystarczy jedna" - powiedział w poniedziałek szef resortu rolnictwa podczas obrad sejmiku województwa świętokrzyskiego.
Jak wyjaśnił, wystarczy powiatowa struktura ARiMR, do której można będzie oddelegować i przeprowadzać pewne działania ARR. Minister ocenił, że pewnością będzie wówczas mniej administracji wojewódzkiej czy centralnej, a trochę więcej inspektorów.

Według ministra Marka Sawickiego, założenia projektu połączenia ARiMR z ARR zostały już złożone do kancelarii premiera.

---
Aby przeprowadzić połączenie obu  rolniczych Agencji konieczne jest podjęcie przez Sejm nowej ustawy. Na Wiejskiej wszystko jest jednak możliwe, co ukazało choćby zamieszanie jakie powstało wobec ubiegłorocznego pomysłu ministerstwa edukacji w sprawie połączenie kuratoriów oświaty z okręgowymi  komisjami egzaminacyjnymi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę