Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Z Łomży w Starej Galerii ZPAF w Warszawie

W Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików mieszczącej się na ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie można oglądać zdjęcia łomżyńskiego fotografika Marka Maliszewskiego. To zdjęcia przedstawiające uchodźców mieszkających w Łomży. Na wystawie, którą zatytułowano „Marginesy”, prezentowane są prace ośmiu artystów z Czech, Polski, Słowacji i Węgier. - Cieszę się. Zarówno miejsce gdzie są moje zdjęcia, jak i towarzystwo w którym zostałem umieszczony są znakomite – mówi Maliszewski.

Zdjęcia Marka Maliszewskiego, fotografika 4lomza.pl, były prezentowane przed rokiem w Łomży na wystawie „W połowie drogi...”, a w października 2011 w Luksemburgu w ramach wystawy „Na marginesie społeczeństwa”. Na wystawie w Starej Galerii ZPAF w Warszawie swoje prace zaprezentowało także siedmiu innych artystów fotografików: Damian Chrobak, Arek Gola, Adam Lach, Jolanta Rycerska, Rajmund Rajchel, Jindřich Štreit, Tamas Zador, Matúš Zajac.
- Główną ideą, która przyświeca wystawie jest prezentacja uniwersalnego problemu związanego z marginalizacją jednostek i grup społecznych – mówi Kamil Kamiński z Fundacji „Ocalenie”. Projekty wybranych fotografów dotykają ważkich tematów, takich jak: narkomani, odosobnieni w tkance miejskiej, uchodźcy, mniejszości narodowe, bezrobotni, niepełnosprawni umysłowo, dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Ukazując szerokie spektrum oraz różnorodne podejście do tego zagadnienia marginalizacji, wystawa umożliwia widzom konfrontację problemów wykluczenia oraz samowykluczenia -  dodaje.
Trzeba dodać, że prezentowane na wystawie zdjęcia Marka Maliszewskiego zostały wykonane w ramach projektu prowadzonego przez Fundacje „Ocalenie”, realizowanego ze środków Fundacji Batorego w ramach programu „Demokracja w Działaniu”.

Wernisaż wystawy „Marginesy” odbył się wczoraj wieczorem. Wystawę dla zwiedzających otwarto już kilka dni temu - podczas warszawskiej Nocy Muzeów. W Starej Galerii ZPAF będzie prezentowana jeszcze przez miesiąc.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę