Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zmarł ksiądz Filipkowski

Główne zdjęcie
Ks. prał. Marian Filipkowski

W nocy, w wieku 78 lat, zmarł ks. prał. Marian Filipkowski. Od 13 lat, jako emeryt posługiwał w parafii Krzyża Świętego w Łomży. Wcześniej był m.in. proboszczem i dziekanem w Czyżewie.

Ks. prał. Marian Filipkowski
Ks. prał. Marian Filipkowski

Ks. prał. Marian Filipkowski ur. 14.09.1934 r. w Kubrzanach w okolicach Jedwabnego. W drugi dzień świat Bożego Narodzenia 1958 roku ówczesny biskup łomżyński Czesław Falkowski wyświęcił go na kapłana. Jako wikariusz posługiwał m.in. w Sztabinie, Małkini, Wąsoszu, Tykocinie. Był proboszczem parafii we Wnorach Wiechy, Miastkowie i Czyżewie. W 1990 roku otrzymał od papieża Jana Pawła II tytuł kapelana Jego Świątobliwości.
Od 1999 roku jako emeryt zamieszkał w Łomży na terenie parafii Krzyża Świętego i jako kapłan pracą wspierał tutejszych księży.  
Zmarł w domu, po zmaganiach z ciężką chorobą. Kilka dni wcześniej na jego prośbę został przewieziony tu ze szpitala.

Fot. Adam Babiel

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę